fbpx
Сьогодні
13:20 18 Гру 2021

Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди з ЄС щодо програми "Креативна Європа"

Фото ОПУ

Президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь України у програмі "Креативна Європа" (2021 – 2027)" №1963-ІХ.

Про це інформує пресслужба глави держави.

"Президент України Володимир Зеленський підписав ініційований ним Закон "Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь України у програмі "Креативна Європа" (2021 – 2027)" № 1963-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 15 грудня 2021 року", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що цей Закон ратифікує Угоду між Україною та ЄС про участь нашої країни у програмі "Креативна Європа", вчинену 12 жовтня 2021 року в Києві.

Уточнюється, що наша країна бере участь у цій програмі Євросоюзу з 2016 року, результатом чого є 38 міжнародних проектів за участю українських організацій у співпраці зі 117 партнерськими інституціями з 29 країн Європи. Наголошується, що стратегія зовнішньополітичної діяльності України передбачає продовження активного співробітництва з ЄС у науковій, освітній і культурній сферах, зокрема шляхом участі в програмі Євросоюзу "Креативна Європа" тощо.

У ОПУ зазначили, що приєднання до програми потребуватиме від України сплати фінансового внеску, який складається з внеску на операційну діяльність і збору за участь та має форму щорічної оплати.

За даними Офісу Президента, визначення фінансового внеску базується на динамічній формулі, яка враховує співвідношення ВВП України у ринкових цінах до ВВП ЄС у ринкових цінах.

"За попередніми розрахунками Європейського Союзу, фінансовий внесок нашої країни, зокрема у 2022 році, може становити 883 тис. євро. Сплата забезпечуватиметься коштом асигнувань, передбачених Міністерству культури та інформаційної політики України у державному бюджеті", – зазначається у повідомленні.

У ОП підкреслили, що продовження участі нашої країни у програмі ЄС "Креативна Європа" до 2027 року сприятиме реалізації стратегічного курсу України на набуття повноправного членства у Євросоюзі через активну співпрацю в галузі культури.

"Участь країни в одній з найбільших програм Європейського Союзу культурно-гуманітарного спрямування забезпечує додаткові стимули й можливості для розвитку культури та креативних індустрій і створює підґрунтя для залучення України до загальноєвропейських культурних процесів", – уточнюється у повідомленні.

Як повідомлялося, Україна бере участь у програмі Європейського Союзу "Креативна Європа" з 2016 року.

Програма спрямована на підтримку та посилення конкурентоспроможності європейського культурного, креативного та аудіовізуального секторів, а також розвиток та просування культурного та мовного розмаїття й збереження культурної спадщини країн Європи.

Результатом участі України у програмі у 2016-2020 роках є 38 міжнародних проєктів за участю українських організацій, реалізованих у співпраці зі 117 партнерськими інституціями з 29 європейських країн.

Загальна сума фінансової підтримки проєктів за участю українських організацій склала 5 472 228 євро.

15 грудня Верховна Рада ухвалила закон "Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь України у програмі "Креативна Європа" (2021-2027)" (№0138).

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: