Цього року премію "Тюльпан прав людини" отримали дві українські правозахисниці
Головними темами цього року стали свобода слова та права ЛГБТ.
Цього року премію «Тюльпан прав людини», яку щорічно присуджує Міністерство закордонних справ Нідерландів, отримали виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк та засновниця громадської ініціативи «Марш жінок» Олена Шевченко. Церемонія нагородження відбулася 10 грудня, коли по всьому світу відзначають Міжнародний день прав людини.
«Вже четвертий рік поспіль Посольство вручає премію Тюльпан Прав Людини в Україні. Ми робимо це, аби підтримати правозахисників та активістів. Щоб вони відчули, що їх важливу роботу цінують та що в них є союзники. Цього року ми хочемо підтримати саме Олену Шевченко та Оксану Романюк. Цією Премією ми хочемо сказати, що ми з вами. Ми поруч і ми хочемо вам допомагати. Саме тому, ми беремо участь в маршах рівності, фінансуємо проєкти через фонд прав людини, підтримуємо правозахисників у своїх соціальних медіа», – зазначив посол Нідерландів в Україні Йеннес де Мол.
Лауреати премії традиційно отримали посольства статуетку тюльпана та фінансову підтримку для напрямку своїх організацій. «Тюльпан прав людини» вручають за досягнення у боротьбі за права людини. Цього року головні теми – свобода слова та права ЛГБТ.
Фокус цьогорічної лауреатки Оксани Романюк – це захист прав журналістів та розвиток незалежних якісних медіа в Україна.
«Я прагну, щоб у нас оперативно розслідувались всі напади на журналістів, щоб ця професія була більш захищеною. Аби було менше дезінформації, а громадяни могли робити усвідомлений вибір і не потрапляли в полон маніпуляторів. Прагну, щоб розвивалась якісна відповідальна журналістика. Я справді дуже вдячна отримати дану відзнаку. І не тільки я, а і вся наша команда надзвичайно цим схвильована. І для нас це справді мотивація, досягнення і те, що дає сили рухатись далі», – зазначила Романюк.
Ще одна лауреатка Олена Шевченко є громадською активісткою, правозахисницею, феміністкою та ЛГБТ-активісткою. Вона очолює організацію «Інсайт» та заснувала громадську ініціативу «Марш жінок»
«Ми робимо транс марші, ми виходимо на Київ Прайд, ми організовуємо марш жінок, і це велика подія, яка об'єднує багато людей. В Україні, у всьому, світі більша половина людства це жінки, яких не чують. І марш жінок це поштовх кожного року, який заряджає робити щось далі. Дуже приємно отримати цю відзнаку, і не лише мені, але й організації. Це такий підйом. Ти помітна, тебе бачать. Це важливо. Особливо, коли ти займаєшся небезпечною роботою», – зазначила Шевченко.
Зазначимо, у світі премія існує з 2008 року, а в Україні її вручають з 2018.