fbpx
Сьогодні
11:56 07 Гру 2021

ЄСПЛ постановив не висилати до Білорусі мігрантів, які перебувають у Польщі та звернулися до суду

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення, що мігрантів, які вже перебувають на території Польщі та звернулися до суду, висилати до Білорусі не можна.

Про це йдеться у рішенні ЄСПЛ, передає "Нromadske".

У період з 20 серпня по 3 грудня Європейський суд з прав людини загалом розглянув 47 запитів від мігрантів. З них 44 запити були подані проти Польщі, один проти Литви та ще два проти Латвії.

У підсумку суд задовольнив 43 звернення. В окремих випадках ЄСПЛ ухвалив, що мігранти повинні отримувати їжу, воду, одяг, медичну допомогу та, якщо можливо, тимчасовий притулок.

У заявах проти Польщі, де мігрантам скасували тимчасові заходи, таке рішення суд ухвалював через те, що представники заявників втратили з ними зв'язок або мігранти вже виїхали з Польщі.

Ще одна причина — представники заявників не відповіли на листування суду, тож сім заяв було вилучено. Клопотання про тимчасові заходи відхилили у двох заявах, ще в одній — частково.

Що відбувається на кордоні Білорусі?

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко ще наприкінці травня у відповідь на санкції ЄС заявив, що перестане стримувати рух мігрантів через свою країну.

З того часу ситуація з мігрантами до Європи загострилася, а низка сусідніх із Білоруссю країн (Польща, Литва, Латвія) оголосили про будівництво парканів, щоб хоч якось стримати людей.

Білорусь зі свого боку звинувачувала країни ЄС у «протиправній поведінці» з мігрантами й біженцями та в порушенні власних принципів.

Ситуація на білоруському кордоні загострилася з початку листопада. 8 листопада в Польщі повідомили про «найбільшу спробу силового проникнення» мігрантів до країни.

Мігранти проривалися через кордон, застосовуючи каміння, сльозогінний газ, лазери та стробоскопи. У прикордонній службі Польщі впевнені, що ними мігрантів забезпечують білоруси.

За даними РНБО, міграційна криза може зачепити й Україну, оскільки на території Білорусі перебували 16 тисяч мігрантів. А втім, у Білорусі заявляли, що частина людей або повернулися самі на батьківщину, або ж їх евакуювали посольства їхніх країн.

Автор:
Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: