Про це свідчать дані опитування, проведеного з 22 жовтня по 12 листопада Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Інституту центральноєвропейської стратегії.
Так, 48% респондентів не підтримують взагалі ідею запровадження подвійного або множинного громадянства в Україні, а 24% висловлюються за можливість запровадження множинного громадянства для всіх країн без винятків.
Крім того, 11% підтримують цю ідею, якщо подвійне громадянство буде дозволено лише з країнами-членами ЄС і НАТО, а 7% можуть підтримати запровадження такого громадянства з усіма країнами, окрім Росії.
Майже 5% опитаних виступають за подвійне громадянство лише з колишніми республіками СРСР, а не змогли визначитися з відповіддю – 5% опитаних.
Найбільшу підтримку ідеї подвійного (множинного) громадянства висловили такі категорії опитаних:
Найменшу підтримку ідеї множинного громадянства висловили такі категорії опитаних:
"Як випливає з аналізу результатів дослідження, в українському суспільстві на сьогодні відсутня підтримка ідеї запровадження подвійного (множинного) громадянства", – йдеться в коментарі соціологів.
Вони також припускають, що заперечення проти такої ідеї зумовлено російською агресією, зокрема, насильницькою паспортизацією громадян України у Криму та в окупованих районах Донецької та Луганської областей.
"Респонденти можуть побоюватися, що в разі безумовного поширення подвійного громадянства на всі країни Росія скористається цим для ще більшого впливу на Україну", – зазначили експерти.
За словами соціологів, важливо розуміти, що 67% українців позитивно ставляться до діаспори, тому якщо множинне громадянство стосуватиметься винятково закордонних українців, то ідея президента буде схвально сприйнята суспільством.
"Зважаючи на це, уряду та президенту у процесі підготовки відповідного законопроекту доведеться врахувати стурбованість суспільства щодо безпекових ризиків, пов'язаних із запровадженням подвійного (множинного) громадянства, та провести медійну кампанію, щоб запобігти штучній напруженості між мешканцями різних регіонів України", – рекомендують вони.
Загальнонаціональне опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера; computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів у всіх областях України, окрім територій, які тимчасово не контролюються владою України (АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей).
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. В результаті польового етапу було зібрано 2003 анкети.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників близьких до 50%, 2,1% – для показників близьких до 25%, 1,5% – для показників близьких до 10%.
Перша леді Олена Зеленська повідомила, що в 13 містах України вже працюють 17 освітніх просторів… Читати більше
В Одесі надвечір 14 листопада пролунали вибухи. Військові попередили про швидкісну ціль. Внаслідок ворожої атаки… Читати більше
"Укрпошта" презентує нову художню марку "Тризуб Незалежності" до Дня Гідності та Свободи, який вшановує події… Читати більше
Понад 600 людей пройшли курс базової військової підготовки в Обласному центрі підготовки населення до національного… Читати більше
Голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена… Читати більше
Шевченківський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу для народного депутата Нестора Шуфрич. Його звинувачують… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.