Студенти вручили урядовцям газету з ненародженими Нобелівськими лауреатами
Напередодні дня пам'яті жертв Голодомору українська молодь передала урядовцям газети зі списком українських Нобелівських лауреатів, втім, сторінка була порожня, адже внаслідок Голодомору ці люди так і не народилися.
Студенти Української академії лідерства відвідали Секретаріат Кабінету міністрів України, Офіс віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, а також Міністерство молоді та спорту. Таким чином молодь хотіла нагадати, що попри резонанс в Україні, на міжнародній арені ця тема досі лишається невідомою, як і саме слово Голодомор — в англомовних словниках воно відсутнє. Станом на зараз зі 195 країн світу геноцидом українського народу його визнало лише 16.
"Сьогодні ми знову хочемо згадати про всіх — вбитих голодом, ненароджених, порахованих і НЕПОРАХОВАНИХ. Ми хочемо подарувати цю газету урядовцям, аби залучитися їхньою підтримкою у боротьбі за визнання Голодомору геноцидом українського народу на світовій арені. Ми закликаємо їх говорити про це з посадовцями інших країн, передавати інформацію колегам, дарувати нашу газету, писати про це сторінках у соцмережах — долучатись до просування цієї теми будь-який спосіб", — каже студент Української академії лідерства Андрій Бендюк.
"Ми прагнемо розширити розуміння важливості та масштабу Голодомору. Пояснити світу, що неможливо порахувати втрати, які отримала держава, її культура та наука з мільйоном втрачених життів. А разом з ними можливістю творити, формувати національну культуру, впливати на світ", — розповідає керівник Української академії лідерства Роман Тичківський.
Газета про Голодомор стала продовженням проєкту "Непораховані з 1932", який створила Українська академія лідерства у партнерстві з агенцією "Gres Todorchuk PR" у 2017 році. Минулі три роки студенти організовували вуличні поп-ап ресторани зі стравами часів Голодомору і пригощали всіх охочих у семи містах України, а також в Ізраїлі та Бельгії. Акцію у Брюсселі весною 2018 року було відзначено трьома нагородами Effie Awards як за одну з найуспішніших комунікаційних кампаній в Україні. Минулого року через пандемічні обмеження ми трансформували акцію і створили перший в світі онлайн-ресторан пам'яті. А вже цього року відвідали з газетами про Голодомор посадовців, дипломатів і тих людей, які займаються зовнішньою політикою, аби залучитись їхньою підтримкою у просуванні цієї теми серед світової спільноти.
Станом на 2020 рік більшість країн не визнали Голодомор геноцидом українців. Саме слово Голодомор залишається невідомим, адже його немає в словниках, а отже, поширення та розуміння інформації про цей злочин радянської влади залишається ускладненим. Проєкт закликає урядовців активно боротися за визнання Голодомору геноцидом українського народу на світовій арені.