У 2021 році День пам'яті жертв Голодомору припадає на 27 листопада. Цьогоріч – 88-роковини цієї трагічної сторінки в історії країни.
Упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття.
Вагомого приводу для голода 1932-1933 років не було. Влада СРСР запровадила його штучно, проводячи примусові хлібозаготівлі.
За весь час Голодомору загинуло близько 4 мільйонів людей. А взимку люди гинули особливо часто: 24 людини у хвилину, з яких було понад 80% українців, трохи менше 5% росіян, а інші: євреї, поляки, білоруси, болгари. Половина жертв була у віці від 6 місяців до 17 років.
Проте точних даних про кількість жертв немає тому, що всі документи були відразу ж знищені. Історики, говорячи про втрати, розходяться в цифрах від 3 мільйонів до 10.
Нині в Україні Голодомор 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. За даними останніх соціологічних опитувань, 77% українців вважають цю трагедію геноцидом.
У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Цю ініціативу підтримало 24 країни по всьому світу.
Україна вшанує жертв Голодомору під час акції "Запали свічку пам'яті". О 16:00 буде оголошено хвилину мовчання.
У цей час кожен охочий може долучитися до акції та встановити свічку на підвіконні.
Головним місцем проведення буде Національний музей Голодомору-геноциду, де очікуються представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, іноземних гостей, передає пресслужба Українського інститут національної пам'яті (УІНП).
Протягом дня в українських містах та селах приспустять прапори та обмежать розважальні заходи, а також внесуть зміни до програм комунальних засобів масової інформації.
Український інститут національної пам'яті започатковує всеукраїнський форум "Сила пам'яті: молодь говорить про Голодомор". В режимі відеоконференції проведуть «неформальну розмову про сучасні сенси пам'ятання минулого», пише установа.
У храмах 27 листопада проводитимуть поминальні панахиди за жертвами Голодомору в Україні.
27 листопада – важливий для України та кожного громадянина день. Четверта субота листопада – пам'ятний день, коли ми, запалюючи свічки та покладаючи горщики із зерном до пам'ятників та меморіалів, вшановуємо жертв Голодомору.
За даними Sinoptik.ua, після тижня не надто комфортної погоди вихідні потішать нас сонцем і відносно… Читати більше
За сприяння головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського Служба безпеки затримала підполковника Сил спеціальних операцій, який передавав… Читати більше
Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп знову виступив із заявою про припинення війни в Україні… Читати більше
Ворог скористався густим туманом, щоб просунутись до меж житлової забудови Куп’янська Харківської області. Однак Сили… Читати більше
В ніч на 15 листопада в тимчасово захоплених Маріуполі та Бердянську лунали вибухи. У окупантів… Читати більше
У ніч на 15 листопада росія випустила по Україні дві ракети та 29 "Шахедів". Сили… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.