В Україні покращилися демократичні показники, – IDEA

Міжнародний дослідницький центр IDEA презентував щорічний звіт, у якому США вперше включено до переліку країн із неповною демократією, тоді як Україну викреслено з цього списку з огляду на покращення демократичних показників.

Про йдеться у звіті центру IDEA (International Institute for Democracy and Electoral Assistance).

Зазначається, що у цьогорічному звіті стокгольмського центру IDEA йдеться про режими у 160 країнах. Дослідники поділили їх на авторитарні режими, країни з перехідним (гібридним) режимом, неповні демократії та, зрештою, повноцінні демократії, які, своєю чергою, поділяються на слабкі, середні та сильні.

США вперше віднесли до «неповних» демократій через «помітні порушення» громадянських прав, які почалися ще у 2019 році. Попри це дослідники відзначають, що США потрапили до цієї категорії з числа «сильних демократій» та мають всі шанси повернутися до цього переліку.

«Історичний момент, який став переламним, відбувся у 2020-2021 роках, коли колишній президент Трамп поставив під сумнів легітимність результатів виборів у Сполучених Штатах», – йдеться у звіті.

Також дослідники вказали на проблеми зі свободою зібрань та демонстрацій, які спостерігалися влітку 2020 року, коли по країні поширювався рух протестів через вбивство поліцією Джорджа Флойда.

У звіті повідомляється, що цього року кількість країн з неповною демократією подвоїлася. Окрім США, до цього переліку включили такі країни ЄС, як Угорщина, Польща та Словенія.

Натомість Україну цього року викреслили зі списку «неповних» демократій після того, як «ситуація у країні покращилася». Таким чином, Україну зарахували у звіті до «середніх демократій» (mid-range democracies). Зокрема, у звіті відзначили позитивний вплив від запровадження прозорих е-декларацій.

Водночас М'янму, Афганістан та Малі цього року зарахували до авторитарних режимів. Загалом у звіті нарахували 47 авторитарних країн, серед яких Китай, Саудівську Аравію та Іран; 20 перехідних режимів, серед яких Росія і Туреччина, та 98 демократичних країн – найменша кількість за останні роки.

У 2021 році дослідники очікують продовження цього тренду та зменшення кількості демократичних режимів у зв'язку із обмеженнями громадянських свобод та поляризацією суспільства на тлі пандемії COVID-19.

Свіжі дописи

  • Новини

Загрози вторгнення немає: ЦПД про нарощення білоруських військ біля кордону

Наразі загрози вторгнення регулярних військ Білорусі зі своєї території в Україну немає. ЗСУ контролюють ситуацію… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

Понад 400 птахів постраждало через розлив мазуту з російських танкерів: їх доставили у зоопарки Криму

В окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

В Україну повернули унікальну шаблю Мазепи, яку Усик підняв після перемоги над Ф’юрі у Саудівській Аравії

Шабля гетьмана Івана Мазепи, що здійнялася над головою боксера Олександра Усика після здобуття перемоги над… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

На Київщині з’явився новий індустріальний парк: сотий в Україні

Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста Миронівка Обухівського… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

США планують оголосити значний пакет допомоги Україні під час Рамштайну, – АР

Адміністрація Байдена планує оголосити про виділення останнього масштабного пакета військової допомоги Україні під час візиту… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

Зеленський щодо вступу в ЄС: 2025 рік має бути таким результативним у перемовинах, як це потрібно Україні

2025 рік має бути саме таким результативним у перемовинах щодо вступу України в ЄС, як… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.