Про це Стефанішина заявила у ході пресланчу за результатами міжнародних кліматичних переговорів для України, повідомляє "Укрінформ".
Віцепрем'єрка розповіла, що в процесі підготовки рішення щодо Другого національно визначеного внеску України уряд зазнавав "шаленого політичного тиску" з боку великих гравців, зокрема ЄС та Великої Британії, стосовно амбіцій, умов і часових рамок, які наша держава закладала в це рішення. За її словами, відповідно, Україна мала сподівання, що після такого амбітного кроку отримає в рамках СОР26 певні преференції у сенсі долучення до ініціатив та фінансових ресурсів.
"Однак в рамках діяльності Конференції (в Глазго. – ред.) Україна була поставлена в один рядок з усіма країнами незалежно від того, які у кого були амбіції, що, в принципі, означало, що в реалізації наших цілей ми маємо покладатися виключно на себе", – сказала Стефанішина.
У цьому контексті вона нагадала, що в рішенні про НВВ2 Україна задекларувала, що скорочення викидів до 35% потребуватиме додаткових ресурсів у обсязі приблизно 102 млрд євро на десять років, тобто приблизно 10 млрд. Однак, за її словами, в рамках Конференції в Глазго був лише заклик, що треба працювати ще більше і ще наполегливіше задля зеленої трансформації.
"Те, що фактично фінансові механізми самої Паризької угоди не будуть основним джерелом покриття або залучення ресурсів в рамках НВВ2, було певним розчаруванням… Тому за результатами СОР-26 я ініціюватиму певні спільні фінансові проєкти з Великою Британією, США і ЄС щодо мобілізації ресурсів на різні елементи виконання НВВ2 – від справедливого вугільного переходу до підтримки альтернативних джерел енергії, (розвитку) альтернативних напрямків енергетики… Також за результатами СОР26 я вже домовилася провести низку перемовин стосовно того, щоб кредитний портфель міжнародних фінансових установ також спрямовувався до наших національних банків, які в свою чергу могли б кредитувати малий і середній бізнес або інновації (в межах зеленої трансформації. – ред.)", – поінформувала Стефанішина.
Довідка
30 липня уряд України затвердив нову кліматичну ціль України, яка передбачає необхідність до 2030 року скоротити викиди парникових газів до рівня 35% порівняно з 1990 роком.
Конференція ООН з питань зміни клімату COP26 проходила у Глазго 31 жовтня по 12 листопада.
Війська російської федерації в січні-листопаді запустили по Україні 194 балістичні ракети, з близько 60 –… Читати більше
У Торецьку військові російської федерації вбили двох та поранили одного цивільного. Правоохоронці розпочали розслідування. Про… Читати більше
Служба безпеки України показала журналістам уламки нової експериментальної балістичної ракети "Орєшнік". Саме нею росіяни завдали… Читати більше
Розроблений українськими волонтерами застосунок “ЄППО” надає інформацію про малопомітні ракети та безпілотники й допомагає Україні… Читати більше
У Львові під час благодійного забігу "Біжу зі Сталевими Левами" на обладнання для 80-ї окремої… Читати більше
У російське військо завербували кілька сотень чоловіків із Ємену, яких потім відправили на війну проти… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.