Дослідження опублікували у журналі Behavior Research Methods, передає Бристольський університет.
Британські науковці створили опитувальник із 20 запитань. Вони попросили батьків 671 дитини від 0 до 47 місяців із Великої Британії, США, Австралії та Канади відповісти про те, як розвивається гумор у їхніх дітей.
Виявилось, що найраніший вік, коли діти розуміють гумор — один місяць. Проте у середньому 50% дітей починали розуміти гумор до 2 місяців, а інші 50% — до 11 місяців.
Загалом дослідники визначили 21 тип гумору в дітей. Так, діти до року цінували фізичні, зорові та слухові форми гумору: наприклад, лоскотання, гримаси, смішні звуки, прикривання очей руками тощо.
Однорічним дітям подобався гумор із реакцією від інших. Наприклад, дражніння, показ прихованих частин тіла, лякання. Однорічним також подобалося поводитися, як щось інше, наприклад, як тварина.
Діти від 2 років цінували гумор, який стосувався вимови слів. Так, їх смішило повторення незрозумілих слів, підміна понять — наприклад, їх смішить, якщо сказати, що собаки мукають, як корови.
Також діти цього віку демонструють агресивність, їм подобається висміювати інших, штовхати заради жарту.
У три роки дітей смішить гра з соціальними правилами. Тобто їм подобається повторяти нецензурні слова, щоб бути смішними. У цьому віці діти починають розуміти каламбур слів.
Дослідження показує, що гумор — це складний процес, який розвивається у перші чотири роки життя. Провідна авторка дослідження, докторка Елена Хойка каже, що за допомогою гумору вчені зможуть визначати рівень розвитку дітей. Але для цього необхідно провести більше досліджень, щоб зрозуміти, як саме розвивається гумор.
У Сумській області екіпажі мобільно-вогневих груп добровольчих формувань територіальної громади (ДФТГ) отримують премії за знищені… Читати більше
У ніч проти 19 січня війська рф атакували Україну 61 ударним безпілотником типу Shahed, а… Читати більше
Увечері 18 січня доступ до соціальної мережі TikTok на території США було обмежено. Додаток став недоступним менш… Читати більше
19 січня у Південній Кореї суд Сеула видав ордер на тривале затримання президента Юн Сок Йоля.… Читати більше
Минулої доби, 18 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 98 штурмів.… Читати більше
Аналітики Інституту вивчення війни зафіксували передислокацію російських військових підрозділів, зокрема з Курахівського напрямку, для посилення… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.