fbpx
Сьогодні
10:17 19 Лис 2021

Зеленський ветував законопроєкт про фінансові звіти політичних партій

Фото ОПУ

Президент Володимир Зеленський ветував та повернув на доопрацювання законопроєкт 5253-1 про фінансові звіти політичних партій.

Про це стало відомо з сайту Верховної Ради.

"Пропозиції президента враховують всі три пункти звернення від громадськості. Це означає, що у разі оперативної реакції парламентарів до 28 лютого 2022 року політичні партії будуть зобов'язані подати до НАЗК всі фінансові звіти, які не подавали ще з березня 2020 року, тобто майже за два роки. Надалі звітування повернеться у звичне річище – і наступні звіти політсили подаватимуть щоквартально", – зазначає рух "Чесно".

У "Чесно" підкреслили: якщо депутати підтримають пропозиції Зеленського, то з тексту законопроєкту виключать обидві корупціогенні норми.

Також Зеленський пропонує виключити із тексту законопроєкту пропозицію про виділення з бюджету додаткових коштів на фінансування партій (раніше нардепи пропонували виділити гроші, які партії недоотримали за 2019 рік – ред.).

Крім того, Зеленський пропонує повернутися до ідеї, що рішення про прийняття чи відмову від державного фінансування може приймати і з'їзд партії, і парламентська фракція – шляхом збору підписів більшості членів. Під час розгляду закону у другому читанні депутати таку пропозицію не підтримали.

Зазначимо, що у 2020-2021 роках парламентські партії отримали з держбюджету майже 1,5 мільярда гривень як фінансування статутної діяльності та компенсації за витрати на виборчу кампанію.

Втім, куди саме витрачаються ці кошти, платники податків не знають, оскільки партії користуються правом не подавати фінзвіти до НАЗК.

Ще близько 1,4 мільярда гривень торік партії залучили від приватних донорів. Хто надав ці кошти, стане відомо лише після повноцінного відновлення фінзвітності.

Довідка

Раніше понад 50 громадських організацій у спільному зверненні до президента Володимира Зеленського закликали накласти вето на ухвалений закон про фінансові звіти політичних партій. Також ветувати закон закликав голова НАЗК Олександр Новіков.

У поточному проєкті Державного бюджету на 2022 рік на фінансування політичних партій планують виділити рекордні 886 мільйонів гривень.

У 2021 році на фінансування політичних партій виділили 700 мільйонів гривень, половину з яких отримала партія "Слуга народу".

Автор:
Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: