Про це Михайло Подоляк сказав у коментарі НВ.
"По кожному суттєвому пункту в тексті Bellingcat застерігає – це не вдалося незалежно верифікувати. Тобто наголошується, що це лише слова конкретних людей. Не більше того. Які оцінки дають ці люди, на яких подіях фокусують увагу – це відповідальність лише цих людей. Bellingcat не робить жодних висновків про те, що хтось щось "злив", як суспільству розповідали протягом півтора року", – сказав Подоляк.
За його словами більшість інформації розслідувачам надали кілька відставників із розвідки та спецслужб, зокрема пан Василь Бурба (екскерівник Головного управління розвідки Міноборони – ред.).
Також Подоляк наголосив, що розвідка не потребує "специфічних політичних наказів". Зокрема, що голова ОП Андрій Єрмак, хоч і був залучений до спроб домовитися про припинення вогню на Донбасі у липні 2020 року, але не відповідати за роботу розвідки.
"Андрій Єрмак справді відповідав за цю домовленість… Але за що він точно не відповідав і не відповідає – то це за будь-які плани розвідки. Дуже дивно взагалі говорити про такі накази від тієї чи іншої посадової особи, яка не має права нічого наказувати розвідці. Навіть якби такий наказ і надійшов, а його не було, то його точно відкинув би будь-який грамотний керівник розвідки", – сказав Подоляк.
У коментарі Укрінформу він заявив, що "дуже неправильно, що роботу розвідки доводиться розбирати аж настільки відкрито".
"Це специфічна діяльність, яка вимагає тиші і непублічності. Розвідка так влаштована, що там завжди є багато різних планів, більшість із яких ніколи не набуде розголосу. Чи обговорюються такі плани широко на політичному рівні? Тільки в дуже загальних рисах", – зауважив Подоляк.
Радник голови ОП також наголосив, що до цього насправді нічого додати, "бо якщо це просто слова – можна сказати все що завгодно".
"Затримання "вагнерівців" у Білорусі сталося внаслідок абсолютно зрозумілої механіки – напередодні виборів у Білорусі був значно посилений контррозвідувальний режим. Це було просто неминуче – що вони побачать, хто заїхав на їхню територію, і відреагують. Що ж стосується переговорів про "тишу" на Донбасі, які тривали у той період, то це дійсно було надважливим завданням для держави. Зрештою, "тиша" була встановлена. Але це був окремий процес, який модерувався окремо від усіх процесів у розвідці та спецслужбах. Дійсно, Андрій Єрмак відповідав за переговори про тишу. Але пан Єрмак не відповідає за роботу розвідки і тим більше не керує будь-якими оперативними процесами", – додав Подоляк.
Раніше Bellingcat опублікували розслідування про "вагнерівців".
Повний текст розслідування читайте за посиланням.
У Запоріжжі внаслідок ворожого удару загинуло 13 людей, ще 18 - поранені. Про це в Телеграмі повідомила… Читати більше
З початку широкомасштабного вторгнення сапери повернули до використання 35 тис. кв. км української землі. Приблизно… Читати більше
Українські військові сьогодні атакували нафтобазу в російському Енгельсі. Станом на вечір триває пожежа, яка виникла… Читати більше
Війська рф атакували промислову інфраструктуру в Запоріжжі. Про це повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров, пише Рубрика.… Читати більше
Українські правоохоронці затримали командира однієї з рот 155-ї окремої механізованої бригади імені Анни Київської. Він… Читати більше
ЗСУ ударили по командному пункту 8-ї гвардійської загальновійськової армії РФ. Він розташовувався у захопленому Харцизьку… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.