На Донеччині розповіли, як жінки захищають Україну на Донбасі

Починаючи з 2014 року, коли Україна зіткнулася з агресією, жінки почали масово вступати в лави батальйонів, ставали волонтерками. Хоча на той час українська військова система була мало підготовленою до таких змін.

Про це пише Східний Варіант. 

Як говорить голова центру громадянського суспільства «Друкарня», який є організатором онлайн-форум «Гендер та армія», Дар'я Романенко, з тих пір відбулися важливі зміни в українській армії.

Зокрема, у 2018 році парламент ухвалив закон про рівні права жінок і чоловіків в армії. Це вагомий крок вперед, але досі залишається багато аспектів, не адаптованих для служби як чоловіків, так і жінок.

«Це стосується побутових умов, екіпірування. Якщо казарма була розрахована тільки на чоловіків — як облаштовані душові кабіни, туалетні кімнати, то коли там з'являються жінки,  ця казарма повинна бути адаптована до їх потреб. Дуже важливо про це говорити, але не з точки зору, що в армії було зроблено неправильно, а з точки зору рекомендацій з боку експертного товариства та громадянського суспільства», — зазначила Дар'я.

Вона додала, що рекомендації з приводу покращення умов для жінок мають  давати саме ті жінки, які пройшли службу в армії, бо вони найкраще знають, які зміни потрібні. 

На думку Дар'ї Романенко, оборонний сектор в будь-якій країні є відображенням суспільства. А гендерно-обумовлений підхід в оборонному секторі — означатиме процес розвитку суспільства та його трансформації як це визначає ОБСЄ.

"Для того, щоб зробити армію відображенням українського суспільства, потрібно зробити умови, щоб жінки могли служити на рівні з чоловіками. Україна є європейською країною, яка наслідуватиме стандарти НАТО. Тому нам потрібно продовжувати ці зміни і в контексті гендерної рівності», — наголосила Дар'я Романенко.

Вона також зазначила, що в багатьох країнах, зокрема в Ізраїлі та Німеччині, залучення жінок до армії вплинуло на важливі суспільні перетворення, як, наприклад, визнання одностатевих шлюбів в Ізраїлі після залучення ЛГБТ осіб до військової служби.

Форум «Гендер та армія» відбудеться 22—23 листопада в онлайн режимі. Зареєструватися для участі в форму можна за посиланням.

Рубрика є інформаційним партнером онлайн-форуму «Гендер та армія»

Свіжі дописи

  • Новини

З адміністрацією Трампа війна безумовно завершиться швидше, – Зеленський

Між Президентом України Володимиром Зеленським та майбутнім президентом США Трампом склалася конструктивна взаємодія — в української сторони… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Де українці читають новини та найбільш популярні соцмережі в Україні, – дослідження Gradus Research

Значні зміни в популярності каналів та типів контенту продемонструвало нове дослідження медіаспоживання серед українців, проведене… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Шольц провів телефонну розмову з путіним: про що говорили

Канцлер Німеччини Олаф Шольц і очільник Кремля володимир путін у п'ятницю, 15 листопада, провели телефонну розмову.… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Цілодобовий домашній арешт: суд продовжив запобіжний захід нардепу Тищенку

Печерський районний суд Києва продовжив до 23 грудня запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Тисяча Зеленського: Уряд ухвалив порядок реалізації “Зимової єПідтримки”

Під час засідання 15 листопада уряд ухвалив порядок реалізації проекту зимової підтримки українських родин, повідомив… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

У Києві попрощалися з відважною парамедикинею батальйону “Госпітальєрів” Марією-Христиною Двойнік

15 листопада у Києві провели в останню путь госпітальєрку Марію-Христину Двойнік із позивним "Альпака". Волонтерка загинула на… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.