fbpx
Сьогодні
10:54 16 Лис 2021

Активісти заявили про загрозу відновлення реклами тютюнових виробів в Україні

Активісти ГО "Життя" заявили про загрозу відновлення в Україні реклами тютюнових виробів через вимогу Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики послабити антитютюнове законодавство відповідно до законопроєкту №4212. 

9 листопада М. Потураєв від імені Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики ініціював звернення до Комітету з питань здоров'я нації медичної допомоги та медичного страхування з вимогою відправити законопроєкт №4358 на повторне друге читання та привести норми законопроєкту №4358 у відповідність до законопроєкту №4212, що передбачає відновлення реклами тютюнових виробів в Україні.

Таку позицію члени комітету обґрунтували необхідністю врахувати корпоративні інтереси медіаіндустрії, окремі представники якої отримують кошти від тютюнових компаній за рекламу та спонсорство тютюнових виробів. 

Заяви окремих народних депутатів є нічим, іншим як спробою відновлення реклами тютюнових виробів в Україні, які, як було науково доведено, викликають наркотичну залежність та завдають руйнівних наслідків для здоров'я людини, у зв'язку з доопрацюванням до другого читання законопроєкту №4212. Факт втручання осіб, пов'язаних з тютюновою індустрією до підготовки законопроєкту щодо реклами тютюну є грубим порушенням ст. 5.3 та 13, РКБТ ВООЗ та принципу "пріоритетності політики у сфері охорони здоров'я у порівнянні з фінансовими, податковими та корпоративними інтересами суб'єктів господарювання, діяльність яких пов'язана з тютюновою промисловістю"  визначеного Законом України 2899-IV.

Відзначається, що таким чином позиція народних депутатів суперечить позиції держави Україна, яка ратифікувала та втілює РКБТ ВООЗ, її Керівні принципи та рішення Сторін конвенції.

Затверджений Комітетом до другого читання текст законопроєкту №4212 передбачає наявність реклами та спонсорства тютюнових виробів в Україні, та впроваджує фрагментарні обмеження реклами електронних пристроїв для куріння.  

Активісти наголошують, що чинним законодавством Україниз 2012 року "Забороняються будь-яка реклама та стимулювання продажу тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби" (стаття 16 Закону України 2899-IV "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення").

Нагадуємо, що в Україні від хвороб, спричинених курінням, щороку помирає 85 тисяч людей. За даними ВООЗ, в Україні майже 20% дітей віком 13-15 років є курцями електронних пристроїв для куріння, а 15% дітей вживають тютюнові вироби. Відновлення реклами тютюну, пропоноване Головою Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики М. Потураєвим, призведе до збільшення масштабів епідемії наркотичної залежності, викликаної тютюном.

Вимагаємо припинити роботу Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики в інтересах   тютюнової індустрії у підготовці законодавства у сфері контролю над тютюном відповідно до вимог Закону України 2899-IV та статті 5.3 РКБТ ВООЗ. Вимагаємо, щоб Комітет переглянув усі пропозиції змін законодавства у сфері реклами тютюну та електронних пристроїв для куріння з урахуванням вимог РКБТ ВООЗ та участі фізичних осіб, об'єднань громадян, діяльність яких не пов'язана з тютюновою промисловістю.

ГО "Життя" висловлює віддану підтримку Комітету здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування в ухваленні комплексних змін законодавства для захисту здоров'я населення від шкоди тютюну та електронних пристроїв для куріння відповідно до визнаних практик РКБТ ВООЗ, передбачених законопроєктом №4358.

Депутати Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, які підтримали звернення про послаблення антитютюнового законодавства відповідно до законопроєкту №4212.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: