Таке рішення було ухвалене на черговому засіданні уряду, 10 листопада.
Передбачається, що власники низки порід собак зобов'язані під час реєстрації або переєстрації укласти договір обов'язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам.
При розробці проєкту постанови КМУ «Деякі питання щодо небезпечних порід собак» Міндовкілля обговорило та врахувало пропозиції громадських та зоозахисних організацій.
До переліку увійшли понад 50 порід собак.
Згідно з новим законодавством про відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, людина має тримати на повідку тварину, яка може становити небезпеку для життя чи здоров'я іншої людини. Для собак небезпечних порід обов'язкова наявність намордника.
Щодо штрафів:
Згідно з постановою уряду, власники небезпечних порід собак зобов'язані під час реєстрації або перереєстрації укласти договір обов'язкового страхування відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам.
8 листопада 2021 року в Україні набув чинності зоозахисний закон.
«Жорстоким поводженням тепер вважається не тільки порушення правил утримання тварин, а й інші порушення правил поводження з тваринами та порушення правил транспортування тварин», — заявили у зоозахисній організації UAnimals.
У законі ввели поняття «каліцтво тварини» та «тілесне ушкодження тварини». Це відмежує адміністративну та кримінальну відповідальність за злочини. Винним у жорстокому поводженні з тваринами особам забороняється утримувати тварин: протягом року (за адмінпорушення) та протягом 10 років (за кримінальний злочин). Злочинцям за жорстоке поводження з тваринами загрожує від одного до трьох років позбавлення волі.
«Насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті стало злочином, а не адмінправопорушенням», — повідомили зоозахисники. За цей злочин людині загрожує від п'яти до восьми років в'язниці.
Закон також встановлює адмінвідповідальність за неприбирання власником тварини її екскрементів громадському місці.
Штраф складе від 170 до 340 грн, за друге порушення — від 340 до 510 гривень.
У документі підвищено кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами з метою створення аудіо- та відеопродукції, що його пропагує. За це людині загрожує до трьох років тюрми.
Список заборон, які передбачає закон:
Також забороняється залишати тварину в закритому салоні автомобіля саму при температурі повітря більше ніж +20 °C та менше ніж +5 °C. та залишати тварину без можливості укриття в приміщенні при температурі повітря більше ніж +20 °C або менше ніж 0 °C.
Закон забороняє залишати домашню тварину прив'язаною без нагляду в громадських місцях та прив'язувати тварин до машин/мотоциклів та примушувати до бігу.
У фіналі дитячого пісенного конкурсу "Євробачення", що відбувся сьогодні в іспанському Мадриді, перемогу здобула Грузія.… Читати більше
Від початку 2024 року 22 тисячі українців отримали ваучери на навчання за державний кошт і… Читати більше
Рожеві фламінго Київського зоопарку розпочали свій щорічний зимовий відпочинок. Про це повідомляє КП «Київський зоопарк», пише… Читати більше
Сьогодні на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил Республіки Польща перша група добровольців «Українського… Читати більше
На стадіоні "Батумі-Арена" в однойменному грузинському місті відбувся матч п'ятого туру Ліги націй УЄФА, між… Читати більше
Північна Корея передала росії ракетні та артилерійські системи великої дальності. Йдеться про щонайменше 50 самохідних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.