Про це повідомляє AutoGeek.
Розробку легкої комерційної вантажівки криворізька компанія Coolon Motors, ще донедавна відома під назвою Murmuration Technology, розпочала кілька років тому. Вперше робочий прототип CoolОn був представлений у травні 2020 року, а вже за півтора роки компанія оголосила про готовність моделі у серійного виробництва.
У перший рік CoolОn Motors планує випустити 2000 вантажівок. Надалі річні обсяги виробництва планують збільшити до 20 000 одиниць.
В основі CoolОn лежить універсальна модульна платформа, яка дозволяє будувати моделі з різним розміром колісної бази та типами кузовів.
Як розповів засновник проєкту CoolOn Віталій Бризгалов, вже зараз є домовленість про місце, де будуть збирати електричну вантажівку.
"Вантажівка буде по-справжньому made in Ukraine – збирати ми її будемо на орендованих потужностях у Львові. Вже приймаємо замовлення, але грошей за це поки що не беремо", – повідомив Віталій Бризгалов.
У CoolOn відзначають, що всі імпортовані мікросхеми, які були задіяні у проекті, вже замінили на власні.
"Були складнощі лише з однією платою, проте ми її перепроектували, заразом спростили та покращили блок мотора. Та й взагалі, наші розробники готові навіть на транзисторах робити проект, якщо буде потреба. Розробка власних плат та схем дуже додає безпеки проекту", – зазначив Віталій Бризгалов.
Прототип 2020 року був обладнаний допрацьованим вентильним двигуном, в якому замість незалежних обмоток використані недорогі трифазні блоки.
Як заявляли під час прем'єри, у базовій версії електровантажівка буде передньоприводною. Другий мотор, який перетворить його на повноприводний, буде доступний за доплату. Залежно від приводу потужність вантажівки складе від 40 до 109 к.с. Максимальна швидкість – 90 км/год.
Габаритна довжина вантажівки – 5 000 мм, ширина – 1 700 мм, висота – 2100 мм. Розмір вантажної платформи – 1700 х 3100 мм. Об'єм вантажного простору – від 9 до 12 м3. Вантажопідйомність – від 1,5 до 2,5 тонн.
CoolOn використовує літій-залізо-фосфатний акумулятор (LiFePO4) ємністю 40 кВт∙год власної розробки, виготовлений з китайських комірок 21650. Потужність базового зарядного пристрою – 6,6 кВт. За доплату електровантажівку укомплектують трифазною зарядкою на 22 кВт або портом швидкої зарядки.
Заявлений запас ходу – 200-300 км. Мінімальний цінник – 16 000 доларів.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пригрозив росії новими податками, тарифами та санкціями, якщо війна проти… Читати більше
На фронті прикриваючи відхід побратимів загинув 68-річний командир штурмової групи ГУР полковник Костянтин Жук. Це… Читати більше
Печерський райсуд Києва оголосив запобіжний захід колишньому командирові 125 окремої бригади ТрО Артурові Горбенку, який… Читати більше
У швейцарському Давосі, в рамках Всесвітнього економічного форуму, було засновано Глобальну раду GovTech. Про це… Читати більше
Наприкінці січня в Україні відбудеться прем’єра фільму “Одного літа в Україні”, що розповідає про іноземних… Читати більше
У Давосі українська група ДТЕК та данська Vestas, яка є провідним світовим виробником вітрових турбін,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.