Про це в ефірі телеканалу "Дом" розповіла віцепрем'єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Так, "Ощадбанк" заявив, що з 1 січня 2022 року не буде автоматично продовжувати карти внутрішньо переміщених осіб (ВПО), термін яких сплив. Люди хвилюються, що через це не зможуть повернути пенсії, що накопичилися на цих картах. Верещук наголосила, що гроші не можна забрати з рахунків.
"Гроші ж накопичуються на рахунках. Не можна з карткових рахунків забрати гроші, наприклад, до бюджету та якось ними скористатися. Це буде порушення, кримінальний злочин", — пояснила міністр реінтеграції.
Тим часом існує проблема виплати боргів за попередніми періодами, додала вона.
"Перша проблема — те, що (з боку окупованих територій — ред.) закриті КПВВ. Люди не можуть приїхати та пройти ідентифікацію у банку… Справді, є питання щодо деяких осіб, але це не означає, що всі повинні страждати. Тобто зараз заблоковано виплати боргів усім пенсіонерам, які там проживають (на окупованій території — ред.). І ми розуміємо, що цей борг накопичується. За цими особами за ці роки залишки (невиплачені пенсії — ред.) становлять 5 млрд 320 млн грн. Це дуже багато", — уточнила Верещук.
З цього питання буде проведено нараду. Віцепрем'єр вже провела низку зустрічей із керівництвом профільних відомств, планується зустріч із представниками "Ощадбанку", після чого буде ухвалено рішення.
"У будь-якому разі я можу заспокоїти наших людей, — бо вже оголошено дату, 1 січня 2022 року, — ми зробимо все, що від нас залежить, щоби люди не постраждали. Можливо, ми пролонгуємо (дію банківських карток — ред.), бо зараз люди не можуть приїхати через COVID-обмеження, з інших причин. Ми увійдемо в становище людей, і я обіцяю, що ми опрацюємо це питання так, щоби люди не постраждали", — сказала міністр реінтеграції.
Крім того, є інформація, що на окупованих територіях у низки громадян України забирали їхні банківські картки з метою вилучення коштів.
"Якщо ж хтось зловживав ситуацією. А є інформація, що ці платіжні картки забирали у людей там (на окупованій території — ред.), або віддавали лише частину коштів, а решта грошей ішла, як мені сказали, на фінансування тероризму. Це також може мати місце. Для цього ми маємо спецслужби", — зазначила глава відомства.
У будь-якому разі рішення буде ухвалено на користь громадян, наголосила Верещук.
"Ми опрацюємо це питання. І я обіцяю, що люди, які мають отримати ці гроші згідно з законом України, їх отримають. Нам просто потрібно трохи часу, щоб розібратися в цьому питанні", — резюмувала віцепрем'єр.
Раніше повідомлялося, що у громадян України з окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, а також у тих, хто не є переселенцями та живе на тимчасово окупованій території, є проблема із доступом до своїх пенсійних рахунків та коштів. А запровадження механізму виплати пенсій за минулий період буде потребувати додаткових видатків з держбюджету приблизно на 11 млрд грн.
Ці вихідні обіцяють бути незвично теплими для зими, подекуди з незначними опадами. Пропонуємо ознайомитися з… Читати більше
Кабінет Міністрів України 10 січня спростив процедуру надання статусу критично важливих для економіки операторів газорозподільних… Читати більше
Таку заяву буцімто озвучив кандидат у канцлери Німеччини від ХДС/ХСС Фрідріх Мерц під час виступу… Читати більше
Календарі на 2025 рік, призначених для збору коштів, випустили в Італії та Португалії. Їх було… Читати більше
Верховний Суд України визнав приготування кальянів у ресторанах стимулюванням продажу тютюнових виробів, попри те що… Читати більше
З лютого місяця харківські волонтери мають намір запустити загальноукраїнську систему поселення для людей, яких евакуюють… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.