Про це йдеться в новому дослідженні Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), представленому в понеділок на кліматичній конференції COP26 у Глазго.
Ланцюжок поставок продовольства в багатьох країнах світу обганяє за обсягами викидів сільське господарство.
"Найбільш важливою тенденцією… з 1990 року є дедалі більша роль викидів, пов'язаних з продовольством…, – сказав головний економіст FAO Максімо Тореро. – Це має важливі наслідки для національних стратегій щодо пом'якшення наслідків зміни клімату".
Згідно з новими даними, 31% викидів парникових газів, зумовлених діяльністю людини, припадає на світові агропродовольчі системи. Більшість із них виробляється у продовольчій сфері, а не безпосередньо в сільському господарстві.
Із 16,5 млрд тонн викидів парникових газів від глобальних агропродовольчих систем у 2019 році 7,2 млрд тонн припадало на ферми, 3,5 млрд – на обробіток та освоєння землі для сільськогосподарського виробництва і 5,8 млрд – на постачання й споживання продукції.
У 2019 році найбільшим джерелом викидів парникових газів було збезлісення, за ним слідували тваринництво (гній), споживання домашніх господарств, утилізація харчових відходів, органічне паливо, що використовується на фермах, і торгівля продуктами харчування.
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий запевнив, що нема нічого нового в планах зустрічі… Читати більше
Уряд Японії у п'ятницю, 10 січня, ухвалив нові санкції проти росії через війну в Україні.… Читати більше
Ці вихідні обіцяють бути незвично теплими для зими, подекуди з незначними опадами. Пропонуємо ознайомитися з… Читати більше
Кабінет Міністрів України 10 січня спростив процедуру надання статусу критично важливих для економіки операторів газорозподільних… Читати більше
Таку заяву буцімто озвучив кандидат у канцлери Німеччини від ХДС/ХСС Фрідріх Мерц під час виступу… Читати більше
Календарі на 2025 рік, призначених для збору коштів, випустили в Італії та Португалії. Їх було… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.