fbpx
Сьогодні
13:36 05 Лис 2021

Нардепи звернулася до ООН щодо плану України з протидії кліматичним змінам

English version here

Верховна Рада схвалила звернення до ООН, у якому підтвердила прагнення виконати цілі Паризької угоди та оновлення екологічного законодавства.

Про це відомо з засідання ВРУ, передає ЕП.

Звернення підтримав 271 народний депутат.

Так, Рада звернулася до Конференції ООН зі зміни клімату (СОР26) на підтримку глобальних цілей з питань зміни клімату.

У тексті парламентарі підтверджують намір досягти цілей Паризької угоди, а саме стримати зростання середньої глобальної температури на рівні значно нижче 2°C та докладати зусиль щодо її обмеження до 1,5°C.

Крім того, Україна наполягає на тому, щоб при підготовці офіційних документів, у яких використовується інформація, надана РФ, сторони Рамкової конвенції ООН про зміну клімату неухильно дотримувалися положень резолюцій Генасамблеї ООН щодо територіальної цілісності України та щодо ситуації з правами людини в АР Крим та м. Севастополь, Україна.

Депутати засвідчують намір якнайшвидшого створення та оновлення законодавства з запровадження ієрархії управління відходами, зменшення викидів парникових газів, "зеленої" трансформації промисловості та іншого.

Також депутати заявили про намір запровадити українську систему торгівлі квотами на викиди парникових газів, реформувати системи оподаткування викидів парникових газів та створити Український кліматичний Фонд, реформувати екологічний контроль.

Звернення містить ряд рекомендацій Кабміну. Зокрема, підготувати план реалізації оновленого національно-визначеного внеску до Паризької Угоди, затвердити стратегію декарбонізації України та строки її виконання тощо.

А саме, уряду рекомендували підготувати план виконання НВВ в енергетиці, промисловості, будівництві, транспорті, сільському та лісове господарстві та управлінні відходами.

Крім того, Рада просить КМУ затвердити стратегію декарбонізації України та строки її виконання, підготувати план справедливої зеленої трансформації та зменшення викидів метану. Йдеться також про реформу управління лісами, зокрема, затвердження Державної стратегії управління лісами України до 2035 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: