Фото: facebook.com/gandziukgate
Гандзюк померла 4 листопада 2018 року від важких хімічних опіків, отриманих 31 липня того ж року, – нападники вилили на активістку літр сірчаної кислоти.
Звітуючи перед громадськістю у Facebook, генпрокурорка оперувала великою кількістю цифр, обраних запобіжних заходів і судових вироків. Однак жодним словом не згадала про те, що всіх замовників злочину досі не встановлено, організаторам максимально пом'якшили обвинувачення, а засуджені виконавці невдовзі зможуть вийти на волю.
«Проведено понад 60 судових засідань. Суд допитав чотирьох свідків обвинувачення та дослідив понад 70 томів письмових доказів (…) Обвинувачені в організації та замовленні нападу на неї наразі на лаві підсудних. Колишній голова та помічник депутата Херсонської обласної ради за клопотанням прокурора перебувають під вартою», – пише Венедіктова.
Вироки також отримали п'ятеро виконавців: Віктор Горбунов, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський, Микита Грабчук і їх ватажок Сергій Торбін. Завдяки угоді зі слідством, усі вони отримали від 3 до 6,5 років ув'язнення. Влітку 2021 року з в'язниці звільнився Віктор Горбунов – саме він купував кислоту.
Умовний термін отримав і помічник колишнього народного депутата Ігор Павловський. Під час розслідування його справу перекваліфікували зі співорганізації на приховування злочину. У грудні минулого року він вийшов із СІЗО, клопотання щодо продовження арешту прокуратура не подавала.
На лаві підсудних у СІЗО перебувають імовірні замовник злочину ексголова Херсонської облради Владислав Мангер і співорганізатор Олексій Левін (кримінальний авторитет переховувався від слідства у Болгарії).
Поза увагою слідства залишаються ексголова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв та його колишній заступник Євген Рищук, на яких активісти вказували як на замовників нападу.
«У ході розслідування нападу на Катерину Гандзюк та пов'язаних із ним злочинів повідомлено про підозру 18 особам. До суду скеровано 9 кримінальних проваджень, більшість з яких уже розглянуто судами з винесенням обвинувальних вироків», – підсумувала Венедіктова.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.