Рубрика розповідає, як це було.
У Києві на Поштовій площі відбулася акція вшанування пам'яті херсонської активістки Катерини Гандзюк.
Понад сотню людей прийшли до мурала на її честь на площі біля Річкового вокзалу.
У треті роковини смерті Катерини Гандзюк учасники заходу поклали квіти та запалили лампадки під її портретом і віддали шану хвилиною мовчання.
Крім того, на акції були запалені кілька фаєрів під вигуки: "Хто замовив Катю Гандзюк?"
Дехто також приніс роздруковані світлини загиблої активістки й саморобні плакати, наприклад, з надписами: "Давайте триматися купи", "Нам не байдуже".
Організатори акції пояснили, що метою нинішнього заходу є висловлення вдячності усім, хто боровся і бореться за справедливе розслідування у справі Катерини Гандзюк.
"Сьогодні ми збираємось тут, у Києві, збираємось в інших містах України для того, щоб згадати про Катю, про те, якою чудовою людиною вона була, і про те, що її вбивство є дуже несправедливим і страшним злочином. Ми як українське суспільство будемо вимагати справедливості у цьому злочині, поки вона не буде досягнута", – зазначила учасниця ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк" Марина Хромих, пише Укрінформ.
Водночас вона підкреслила, що доки справа знаходиться в суді, активісти не планують проводити якихось гучних акцій, щоб це не розцінювалося як тиск на суд.
"Як тільки виникатиме необхідність і ми будемо бачити, що треба нагадувати українській владі, у першу чергу, і правоохоронній системі про важливість розслідування справи і покарання всіх причетних до неї, ми будемо обов'язково продовжувати додаткові протести, акції тощо", – додала Хромих.
Харків'яни зібралися на щорічну акцію вшанування пам'яті громадської активістки Катерини Гандзюк ввечері 4 листопада.
Акція відбулася під будівлею обласного управління Нацполіції, повідомляє Суспільне.
"Три роки тому була жорстока вбита Катерина Гандзюк. Наразі ми хочемо нагадати, що в будь-якій точці України всі пам'ятають, що сталося. М будемо нагадувати про це, бо поліцейське свавілля існує понині й стосується кожного. Ми хочемо, щоб приділяли більшу увагу до поліцейського свавілля. Нагадуємо, що є жертви, за які хтось має відповісти, й жертви, про які ми будемо пам'ятати завжди" — розповіла учасниця акції Юлія Напольська.
На землі учасники акції поставили запалені лампадки. Юлія каже, що лампадки — це знак пам'яті про вогонь, який дарувала Катя людям.
Також організатори акції закликали користувачів соцмереж 4 листопада написати пост про те, чому важливо покарання винних у вбивстві Гандзюк.
Акція пройшла паралельно у шістьох обласних центрах: у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі, Луцьку, Івано-Франківську.
Рідні та знайомі згадують Катю у своїх дописах у соцмережах.
Безпілотники намагалися атакувати військовий аеродром "Балтімор" в російському Воронежі. Це сталося зранку 25 грудня. Також… Читати більше
Умные девайсы стали незаменимыми инструментами для тех, кто хочет улучшить свои спортивные результаты и следить… Читати більше
У ніч на 26 грудня російські війська запустили по Україні 31 безпілотник різних типів. Сили… Читати більше
Минулої доби, 25 грудня, найактивніше ворог атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 57 штурмів. Загалом… Читати більше
Заступник прем'єр-міністра Казахстану Канат Бозумбаєв на пресконференції заявив, що "не сміє" робити попередніх заяв щодо… Читати більше
Президент США Джо Байден відреагував на масовану атаку росіян на Україну вранці 25 грудня, та запевнив,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.