Антивакцинатори протестують: відповідаємо на їхні гасла

3-го листопада у Києві відбувся марш противників вакцинації від covid-19. Як повідомляють у пресі, на акцію зібралося кілька сотень людей, що приїхали з різних областей України.

Свою позицію антивакцинатори доносили ходою до Верховної Ради та Кабінету міністрів і численними плакатами з відповідними гаслами.

"Рубрика" розібралася в основних аргументах противників щеплень і підготувала відповіді, що спростовують їх. 

"Губит людей не covid, губит людей вакцина"

Фото Олександра Рудоманова

Від початку пандемії covid-19 в Україні, за офіційними даними, захворіли 2 мільйони 979 тисяч 086 осіб. З них 69 447 померли. Серед тих хворих на коронавірус, хто потрапив у лікарню за минулий тиждень, 93,2% пацієнтів — це ті, хто не отримав жодної дози щеплення. При цьому 18 мільйонів 279 тисяч 337 українців вже вакцинувалися. Серед них є поодинокі випадки, коли люди помирали незадовго після введення вакцини, проте причиною смерті були не щеплення, тож до летальних наслідків жодна з сертифікованих вакцин не призводить. 

Підкреслимо, що щеплення від коронавірусу не захищає від зараження на 100%, але в рази зменшує ймовірність захворіти, а також в десятки разів знижує ймовірність тяжкого перебігу хвороби.

"Скажи ні дослідам над дітьми"

Фото "Телеграфу"

У процесі розробки та тестування вакцин проти коронавірусу досліди над дітьми не проводили. Спершу вакцина проходить лабораторні дослідження, а тоді клінічні — тобто її вводили повнолітнім особам, що попередньо дали згоду на участь в дослідженні. Всі, на кому тестували вакцини, перебували під медичним наглядом і були поінформовані про ймовірні ризики. Лише тоді, коли вакцини проходять ці етапи, вони стають сертифікованими й потрапляють в маси. 

Окрім цього, лише 13-го жовтня цього року МОЗ дало рекомендацію щеплювати проти covid-19 дітей від 12 років, які не належать до групи ризику тяжкого перебігу захворювання і мають інші обов'язкові щеплення. Дітей, що не досягли 12-річного віку не щеплюють. І не проводять над ними досліди. 

"Моє тіло! Мій вибір! Мої права!"

Стаття 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачає захист від втручання держави у приватне життя особи. Зокрема, у рішення, які вона приймає стосовно власного здоров'я.

Проте у цій же статті сказано, що винятками є випадки, коли йдеться про здоров'я, права та свободи інших осіб. Оскільки covid-19 є вірусом, який легко передається від людини до людини, це саме такий випадок.

Це дійсно ваше тіло, ваш вибір і ваші права, але є і ваш обов'язок — не шкодити іншим. За виконанням цього обов'язку і стежить держава. 

"Конституція — вищий закон!"

Фото Олександра Рудоманова

Так, Конституція України дійсно є головним документом, який регулює створення всіх інших постанов, рішень та наказів. Конституція дійсно закріплює за людиною свободу вибору, яка включає рішення про вакцинацію. Але в кожній дотичній до цього питання статті зазначено, що таке право може обмежуватися у випадках, коли воно несе загрозу здоров'ю і правам інших. 

Тож дії держави, спрямовані на проведення вакцинації, є конституційними. Навіть якщо вони не є особистим вибором кожної людини окремо.

"Бог створив нас вільними"

Фото "Bykvu"

Найпоширенішою релігією в Україні є християнство. Воно, як і більшість релігій, опирається на те, що дійсно Бог створив людину вільною. Проте зв'язку з вакцинацією це не має. Навпаки, турбота про власне здоров'я цілком відповідає позиції християн стосовно того, що життя є найвищою цінністю. 

Митрополит Православної церкви України Епіфаній також наголошує на тому, що вакцинація не є релігійним питанням. У своєму коментарі для "УП" він сказав:

"Питання вакцинації не є релігійним, це суто медичне питання – зміст якого мають доступно роз'яснювати фахівці-медики. Єдина пересторога, яка є не лише у нас, але і в суспільстві загалом – це якість вакцин і сумлінне врахування протипоказань, які має незначна частина людей. Треба пам'ятати, що кожне життя має надзвичайну цінність, і саме на негативні випадки буде звертатися найбільша увага".

Фото Reuters
Фото Reuters
Фото Reuters
Фото Reuters
Фото Reuters
Фото Reuters

Свіжі дописи

  • Новини

У Львові відкрили перший в Україні центр рекрутингу 38-ї окремої бригади морської піхоти

У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

У найближчі два роки в Україні буде впроваджено “Систему управління багатоквартирними будинками”: рішення Уряду

Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Ізраїль погодився на припинення вогню з “Хезболлою” у Лівані

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Україна не заперечує щодо проведення ексгумацій жертв Волинської трагедії: Сікорський після зустрічі з Сибігою

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

У Великій Британії помер найстаріший чоловік у світі – 112-річний Джон Альфред Тіннісвуд

У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Канцлер Австрії запропонував Трампу свою країну як майданчик для мирних переговорів між Україною та рф

Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.