fbpx
Сьогодні
Ексклюзив 16:28 29 Жов 2021

Без реклами і з обмеженнями: антитютюновий законопроєкт знову на розгляді у нардепів

English version here

З 2 по 5 листопада у Верховній Раді можуть прийняти у другому читанні так званий "антитютюновий законопроєкт", який передбачає повну заборону реклами та спонсорства електронних сигарет, пристроїв для нагрівання тютюну без їх згоряння.

Про це повідомляє "Рубрика" з посиланням на Центр демократії та верховенства права.

Проєкт Закону №4358 "Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну" зареєстрували ще рік тому, а влітку 2021-го прийняли у першому читанні.

Експерти пояснюють, що закони й норми, які регулюють тютюновий бізнес в Україні сьогодні, були прийняті ще у 2012 році і вже не відповідають реаліям. Наприклад, чинне законодавство не регулює продаж та рекламу виробів для нагрівання тютюну (серед яких IQOS і Glo).

Що ж саме зміниться у разі прийняття законопроєкту:

  • видозміняться медичні попередження на пачках тютюнових виробів, упаковках електронних сигарет, заправних контейнерах та рідинах, що використовуються в електронних сигаретах, упаковках трав'яних виробів для куріння, а також бездимних тютюнових виробів;
  • будуть заборонені рекламні заходи і спонсорство електронних пристроїв для куріння;
  • буде заборонений продаж тютюнових виробів для електричного нагрівання (ТВЕН-ів) неповнолітнім особам;
  • стане незаконним продаж сигарет та тютюну для самокруток з різними смаками;
  • заборонять куріння пристроїв для нагрівання у громадських місцях, як це вже є з сигаретами та електронними сигаретам.

Юрист Гліб Колосов розповідає і про те, що посилиться відповідальність за порушення "антитютюнового" закону:

"Чинним законом вже встановлено покарання у розмірі від 400 до 800 неоподаткованих мінімумів громадян (6800-13600 гривень) за продаж неповнолітнім тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

Щодо ТВЕНів, то відповідно до того ж закону, цей тютюновий виріб підпаде під поняття тютюнового виробу з 01.06.2022.

Щодо реклами, тут встановлено відповідальність за порушення норм про рекламу й спонсорство. Тож реклама тютюнових виробів (включно з ТВЕНами) обійдеться в 30 000 гривень, а в разі повторного протягом року порушення – 50 000 гривень за кожен факт реклами на окремому рекламному носії або кожний окремий захід з метою стимулювання продажу тютюнової продукції".

У разі прийняття закон набере чинності через 18 місяців з дня його публікації. Проте окремі норми законопроєкту почнуть діяти раніше, а деякі — пізніше. Наприклад, Гліб Колосов зазначає:

"Норма статті 13 про розширення переліку місць, де буде заборонено куріння, набере чинності через 6 місяців з дня опублікування Закону".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: