fbpx
Сьогодні
13:01 27 Жов 2021

Більшість українців відмічають погіршення екологічної ситуації за останні роки, - опитування

64% українців вважають, що за останні декілька років екологічна ситуація у місцевості, де вони проживають, стала гіршою.

Такі результати опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології з 14 по 24 серпня 2021 року, передає Рубрика.

Ще 24% вважають, що ситуація не змінилася, а покращення екологічної ситуації зазначають лише близько 5,5%.

Про погіршення екологічної ситуації частіше говорять на Сході: тут заявляють про погіршення екології 73%, натомість у Центрі та на Півдні – по 67–68%, а в Західному регіоні – 44%.

Найчастіше на погіршення екології вказують мешканці столиці (76% на противагу 66–69% серед мешканців облцентрів та інших міст). Мешканці сіл та смт рідше висловлювали негативні оцінки та дещо частіше говорили, що ситуація не змінюється.

Вочевидь, значна частина негативних оцінок – це не поінформована думка, а вияв загальної недовіри до влади та негативне сприйняття ситуації в інших сферах соціального життя. Однак навіть у разі висловлення непоінформованої думки часто оцінки респондентів різняться залежно від регіону, віку чи ідеологічних вподобань. Говорячи про стан екології,, українці виявили дивовижну одностайність у негативних оцінках незалежно від жодного із перелічених факторів.

Серед проблем, які найбільше впливають на їхні родини та оточення, респонденти назвали забрудненість водойм (46%), засміченість побутовими відходами (33%), надмірне споживання хімдобрив (27%), забруднення повітря транспортом (23%) чи промисловими підприємствами (21%).

При цьому проблему забруднення водойм істотно частіше згадували на Сході (57% проти 37% на Заході), а для мешканців Західного регіону актуальнішою проблемою стала засміченість побутовими відходами (41%, натомість у Центральній Україні цю проблему згадали 28% мешканців, а на Півдні та Сході – по 32–33%).

Аналізуючи проблеми, які необхідно нагально вирішити на рівні країни, українці не віддають чіткого пріоритету на користь однієї чи двох. 36% українців вважають, що на рівні країни найважливіше вирішити проблему забруднення ґрунтів; по 35% вважають першочерговими до вирішення проблеми скорочення лісів та забруднення води; 34% зазначили забруднення повітря, а 31% – необхідність вирішувати проблему накопичення відходів (як промислових, так і побутових).

Актуальними лишаються виявлені раніше регіональні закономірності. Мешканці Східного регіону частіше говорять про проблеми забруднення води (і також ґрунтів), а для мешканців Заходу України актуальнішою є проблема накопичення відходів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

2 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Михайло Набокін

Відповідаю як співробітник Українського наукового центру екології моря.
Останні 30 років спостерігається чіткий тренд на поліпшення екологічної ситуації у Чорному морі. Шкідливі стоки скорочуються, повертаються та нарощують чисельність раніше зниклі та зникаючі види.
Однак на це все накладаються объективні великі зміни, на які ми не можемо вплинути. Глобальні зміни клімату (потепління), зменьшення опадів і як результат підвищення солоності моря, тощо. Тому забруднення вод объективно зменьшується, у першу чергу за рахунок Європи, тобто Дуная, але паралельно відбуваються глобальні негативні процеси. Однак поки що вони не переважають над покращеннями.
Ще раз підкреслюю, я кажу тільки про Чорне море.

2
Любомир

Як може погіршитись екологічна ситуація, якщо промислове виробництво знижується?)

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: