fbpx
Сьогодні
Екорішення 14:08 26 Жов 2021

LEGO представила перший прототип цеглинки з переробленої пластмаси

Компанія the LEGO Group представила прототип цеглинки LEGO® з переробленої пластмаси. Це — завершальний крок на шляху до переходу на виробництво продукції LEGO з екологічних матеріалів.

Новий прототип, зроблений з ПЕТ — пластмаси, отриманої від переробки пластикових пляшок — це перша цеглинка, виготовлена з переробленого матеріалу, яка відповідає суворим вимогам компанії до якості та безпеки.

Команда з понад 150 спеціалістів працює над розробкою екологічних рішень для продуктів LEGO. За останні три роки матеріалознавці та інженери випробували більше ніж 250 варіантів матеріалів з ПЕТ та сотні інших видів пластмас. Результатом цих зусиль став прототип, який відповідає вимогам щодо якості, безпеки та придатності до гри — зокрема, щодо міцності зчеплення.

LEGO представила перший прототип цеглинки з переробленої пластмаси

Тім Брукс, Віцепрезидент the LEGO Group з питань екологічної відповідальності, заявив: "Ми надзвичайно втішені цим проривом. Найбільший виклик на шляху до екологічності — це переосмислення й створення нових матеріалів, які будуть такими ж довговічними, міцними й високоякісними, як і нинішні цеглинки, а також сумісними з елементами LEGO, які виготовлялися протягом останніх 60 років. Даний прототип демонструє той прогрес, якого ми досягли".

  • Якість і безпека без компромісів

Мине ще деякий час, перш ніж виготовлені з перероблених матеріалів цеглинки з'являться у наборах LEGO. Команда буде продовжувати тестувати й розробляти ПЕТ-матеріал, а потім вирішувати, чи переходити до етапу пілотного виробництва. Цей наступний етап тестування, як очікується, триватиме не менше ніж рік. 

Пан Брукс сказав: "Ми знаємо, що діти турбуються про стан довкілля, і вони хотіли б, щоб наша продукція стала більш екологічною. Хоча вони ще не скоро зможуть грати з цеглинками, виготовленими з переробленої пластмаси, ми хочемо, щоб вони знали: ми над цим працюємо і разом рухаємося в потрібному напрямку. Експерименти й невдачі — важлива складова навчання й інновацій. Як діти у себе вдома будуть, розбирають і знову будують конструкції з цеглинок LEGO, так і ми робимо те саме в лабораторії". 

Прототип виготовлено з переробленої ПЕТ-пластмаси, отриманої від американських постачальників, які забезпечують якість, використовуючи виробничі процеси, ухвалені Управлінням продовольства та медикаментів США (FDA) та Європейським агентством з безпечності харчових продуктів (EFSA). В середньому, літрова ПЕТ пляшка містить достатньо сировини для виготовлення десяти цеглинок LEGO 2 x 4. 

LEGO представила перший прототип цеглинки з переробленої пластмаси

  • Рух до більш екологічної продукції

Наразі подано заявку на патент на матеріал, який збільшує довговічність ПЕТ, даючи йому необхідну для цеглинок LEGO міцність. В інноваційному процесі використовується рецептурна технологія з поєднання переробленої ПЕТ-пластмаси з добавками, які підвищують міцність матеріалу. 

Прототип цеглинки з переробленої пластмаси — це найновіша розробка, спрямована на підвищення екологічності продукції the LEGO Group. У 2020 році компанія оголосила, що почне прибирати з наборів елементи з непереробного пластику. У 2018 році вона почала виготовляти елементи з біополіетилену (біо-ПЕ), який отримують з екологічної цукрової тростини. Багато наборів LEGO містять елементи з біо-ПЕ, який ідеально підходить для виготовлення дрібних, м'яких деталей — як-от дерева, гілки, листя та аксесуари для мініфігурок. Біо-ПЕ наразі не придатний для виготовлення твердіших, міцніших елементів на кшталт культових цеглинок LEGO. 

Пан Брукс сказав: "Ми твердо налаштовані зіграти свою роль у побудові сталого майбутнього для прийдешніх поколінь. Ми хочемо, аби наша продукція позитивно впливала на планету — не просто завдяки грі, яку ми пропонуємо, а й завдяки матеріалам, які використовуємо. Попереду усе ще довгий шлях, але ми задоволені досягнутим поступом". 

Акцент на впровадженні нових екологічних матеріалів — лише одна з кількох ініціатив the LEGO Group, спрямованих на досягнення позитивних змін. Протягом трьох років до 2022 р. the LEGO Group інвестує до 400 млн доларів США для скорішого досягнення цілей у сфері екології. 

  • Що таке екологічний матеріал?

З точки зору компанії екологічним вважається матеріал, який виготовляється відповідально з відновлюваних або перероблених ресурсів, з мінімальною кількістю відходів, використовуючи екологічну хімію; також цей матеріал по завершенні терміну служби виробу повинен бути придатний до повної переробки. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: