fbpx
Сьогодні
09:40 24 Жов 2021

У Житомирі створили гурток зі створення екоречей

Житомирянин Олег Земнухов створив біолабораторію та гурток на її базі, в якому навчає дітей створювати екологічні речі, здатні в майбутньому замінити пластик у побуті.

Про це йдеться у сюжеті "Суспільного".

Повідомляється, що біолабораторія та гурток запрацювали приблизно місяць тому. За словами засновника, нині лабораторія поки що перебуває на стадії формування.

"Ми розпочали свою роботу з розведення бактеріальної культури, яку всі знають як чайний гриб. Насправді ж чайний гриб — це не гриб, а симбіоз бактерії та дріжджів. Це "жива" лабораторія, де ми вирощуємо матеріали, досліджуємо зміни, якість тих матеріалів, з якими працюємо", — розповів Земнухов.

Гурток зі створення екоречей в Житомирі

У гуртку "Біодизайн" на базі лабораторії діти навчилися створювати тверду плівку із чайного гриба. Керівник гуртка зазначив, що із цього матеріалу можна робити гаманці, взуття, сумки та пакети.

Гуртківець Святослав розповів журналістам, як відбувається процес вирощування гриба. "Ми беремо чайний гриб, закладаємо його до тари й починаємо пшикати солодким чаєм. Так він у нас виростає. Я цим займаюся, щоб у майбутнього покоління не було пластику", — пояснив хлопчик.

Гурток зі створення екоречей в Житомирі

Далі, за словами біодизайнера, у чайний гриб вживлюють волокна, наприклад з листя дерев.

Гурток зі створення екоречей в Житомирі

"Прогресивні країни вже забороняють пластикові вироби, потихеньку виводячи їх з обігу. Але потрібна альтернатива пластикових виробів. Цим і займаються біодизайнери, які знаходять альтернативні матеріали, які не шкідливі, а дружні до природи. Потрібно створювати такі лабораторії для дітей, щоб популяризувати таке світосприйняття та екологічного мислення", — резюмував дослідник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: