На Львівщині ветеринар облаштував реабілітаційний центр для птахів

У селі Підрясне біля Львова ветеринар Віктор Шельвінський у себе на подвір'ї облаштував Центр реабілітації для травмованих птахів "Вільні крила".

Про це повідомив засновник реабілітаційного центру для птахів, повідомляє "Укрінформ".

"Я тут живу вже 18 років. Це ж не було в один день, а йшло паралельно: дім, будова, дітки, пташечки. Я ж цих птахів не замовляв, а люди дізналися, що можу допомогти і приносили. Одних виліковували й відпускали, інші лишалися, бо не дадуть собі раду в нас у природі. На сьогоднішній день у нас 48 видів – 260 птахів. Є що лишаються на пів року, є що на тиждень, є на три дні. Як ми бачимо, що пташечка вже літає самостійно – її можна випускати. І коли випускаєш, отримуєш неймовірне задоволення, що вона полетіла і подякувала", – розповів Шельвінський.

Серед мешканців центру – сови, папуги, голуби, лелеки, крук, папуги, качки, золотий фазан, павич… Всі птахи живуть у наближених до природних умовах. Тих, що живуть у наших краях відпускають на волю, а екзотичних птахів часто передають у Київський зоопарк або Галицький національний природний заповідник.

"Найдовше в нас лишаються екзотичні пташечки, всі думають, що якщо ці птахи рідкісні, то кожен має свого господаря, але одні переїжджають, в інших діти виросли – вже не цікаво, інші тікають, а люди знаходять і приносять сюди. Але якщо пташка втекла, то можна її вважати своєрідним інвалідом, бо в них інша психологія, а до життя поза кліткою не звикли", – додає ветеринар.

Для того, щоб мінімізувати стрес, Шельвінський одягає птахам спеціально виготовлені зі шкіри шапочки, які повністю покривають голову, лишаючи лише дзьоб. Завдяки такій методології птах наче поринає в медитаційний сон. Але варто слідкувати, щоб дуже не прилягало до очей, до потилиці, щоб був нормальний кровообіг. Це ветеринарна річ, а не декоративна. Вони застосовуються не лише для хижаків, а для всіх видів птахів. Шиє шапочки, після точно знятих мірок по виліпленій моделі, майстер біля Львова.

"Пацієнти" до пана Віктора потрапляють з найрізноманітнішими травмами, як фізіологічними, так і психологічними.

За його словами, починаючи з весняного періоду в центр потрапляють в основному пташенята, які роблять перший виліт і падають.

"А наші ж люди – добрі, починають їх активно збирати і несуть сюди. Їм здається, що допомагають, а насправді – шкодять. Бо в кожної пташечки є батьки, між ними неймовірні комунікації, вони не дадуть пропасти цим діткам. Тому ми людям пояснюємо: побачили дєточку – проходимо, залишаємо батькам, не робимо стресові ситуації і не шкодимо", – наголошує лікар пернатих.

Інший період травматизму для птахів – це час перельотів. Тоді вони вдаряються в дроти, автомобілі, вікна, стовпи, рекламні щити і мають переломи та струси – тут допомога потрібна 100%.

Щоб допомогти пташкам, до Шельвінського долучаються колеги-ветеринари, які мають приватні клініки й обладнання.

"Там і робимо всю діагностику: рентген, УЗД, інгаляції, анестезії, накладаємо шини… Мені допомагають друзі – талановиті хірург, анестезіолог, рентгенолог, травматолог, терапевт – все, як в людей. До мене щодня дзвонять від 2 до 15 людей за допомогою. І не лише зі Львова, а й з Одеси, Херсона, Харкова, Києва, Дніпропетровська, щоб надати консультації, скерувати людину, як їй діяти за тих чи інших обставин. Якщо є потреба, то й передають, от останні рази до нас привезли пташечку з Хмельницького, трохи раніше сову з Черкас", – каже ветеринар.

Лише на годування птахів чоловік в місяць витрачає від 9 до 11 тис. грн в місяць. Допомагають меценати, фермери та ветеринари, загалом близько 25 чоловік.

Шельвінський мріє, щоб на території центру була ветклініка, карантинна зона, добудовані вольєри, щоб це був своєрідний науково-інформаційний центр для школярів, де їх навчатимуть правильно і відповідально поводитись з птахами, надавати першу допомогу.

Свіжі дописи

  • Новини

Ми готові захищати країну до кінця, – Сирський на форумі розповів про моральний дух військових

Збройні сили України незважаючи на складну геополітичну ситуацію у світі в контексті російсько-української війни мають… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У столичному клубі під час вечірки лунали російські пісні: поліція проводить перевірку

Співробітники правоохоронних органів проводять перевірку за фактом виконання пісень російською мовою в розважальному закладі на… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Єрмак: для громадян України важливо, якими саме гарантіями буде забезпечене завершення війни

У Києві відбувається Форум "Україна. Рік 2025". Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив під час… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

На Берлінале українська команда фільму “Стрічка часу” розгорнула прапор з підписами військових

На Берлінському міжнародному кінофестивалі уперше показали український документальний фільм "Стрічка часу". Перед великою прем'єрою на… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Не тільки ракета “Трембіта”: на виставці озброєнь вперше показали дрон “Булава” та іншу сучасну техніку

Нещодавно на виставці Defense Tech Innovations Forum 2025 представили сотні технологічних розробок для фронту –… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

На переговори зі Сполученими Штатами вже сьогодні поїдуть Єрмак та Свириденко

23 лютого керівник Офісу президента Андрій Єрмак та міністерка економіки Юлія Свириденко матимуть новий раунд… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.