fbpx
Сьогодні
10:08 23 Жов 2021

На Мадагаскарі перший в історії голод, викликаний глобальною зміною клімату, - ООН

Фото ЮНИСЕФ/С.Андрианантен

За даними Всесвітньої продовольчої програми, більше мільйона осіб на півдні Мадагаскару відчайдушно намагаються вижити в умовах першого в історії голоду, викликаного глобальною зміною клімату.

Про це повідомляє ООН.

"У деяких областях люди все ще можуть щось вирощувати, але з кожним роком доводиться долати все більше труднощів. В інших областях зараз не росте абсолютно нічого, тому люди виживають, харчуючись сараною, фруктами і листям кактуса. Листя кактуса раніше використовувалися тільки як корм для великої рогатої худоби, люди їх ніколи не їли", – сказала представниця Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) Еліс Рахмун.

"Якщо залишити все як є, в найближчі роки число голодуючих буде рости в геометричній прогресії. Це стосується не тільки Мадагаскару, а й великої кількості інших країн і цілих регіонів планети", – зауважила вона.

Цей регіон зазнав великих втрат від посухи, яка триває кілька останніх років.

Ситуація ускладнюється тим, що при нинішніх погодних умовах навіть кактуси поступово гинуть від посухи.

Щоб вижити, люди відмовляються від власного аграрного виробництва, продають велику рогату худобу, поля і навіть свої будинки.

"На те, щоб заробити хоч щось, вони кидають всі сили сім'ї, навіть перестають водити дітей до школи, а це негативний позначається на загальному рівні освіти на острові", – підкреслює Еліс Рахмун.

Всесвітня продовольча програма у співпраці з гуманітарними партнерами і урядом Мадагаскару допомагає країні за двома основними напрямками.

По-перше, близько 700 тис. остров'ян вже зараз отримують необхідну для життя продовольчу допомогу.

"Другий напрямок включає в себе довгострокові заходи, що дозволяють місцевим громадам краще готуватися до кліматичних змін, ефективніше реагувати на них і швидше відновлюватися, – пояснює Рахмун. – Зокрема, ми займаємося будівництвом зрошувальних каналів, відновленням лісів і навіть мікрострахування, щоб допомогти фермерам оговтатися від втрати врожаю".

Трохи більше ніж через тиждень світові лідери зберуться в Глазго на конференцію ООН зі зміни клімату (КС26), яку Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш назвав "останньою можливістю переламати ситуацію на хворий планеті".

Рубрика:
Екологія

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Роман

Молоде населення Мадагаскару – трохи більше 60% молодше 25 років – і високий загальний коефіцієнт народжуваності понад 4 дитини на одну жінку гарантують, що населення Малагасі продовжить свою траєкторію швидкого зростання в осяжному майбутньому. Населення переважно сільське та бідне; поширене хронічне недоїдання, а багатодітні сім’ї є нормою. Багато молодих малагасійських дівчат вилучаються зі школи, рано виходять заміж (часто на це змушують батьки) і незабаром починають народжувати дітей. Раннє народження дітей у поєднанні з широко поширеною бідністю Мадагаскару та відсутністю доступу до кваліфікованих медичних працівників під час пологів збільшує ризик смерті та серйозних проблем зі здоров’ям для молодих матерів та їхніх дітей. І ЛО ЧОГО ТУТ КЛІМАТИЧНІ ЗМІНИ? ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ - ЗМЕНШИТИ ПРИРІСТ НАСЕЛЕННЯ.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: