fbpx
Сьогодні
18:06 22 Жов 2021

Рада підтримала закон про енергоефективність

Верховна Рада 21 жовтня ухвалила закон "Про енергетичну ефективність", який, зокрема, передбачає проведення на великих підприємствах енергоаудиту раз на чотири роки, а також встановлення цільового показника щорічного скорочення споживання енергії.

Як повідомляє Укрінформ, за ухвалення у другому читанні відповідного законопроєкту №4507 проголосували 282 депутати із 226 необхідних.

Закон є рамковим і встановлює основні правові, економічні та організаційні засади діяльності у сфері забезпечення енергоефективності під час виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії.

Згідно з текстом документа, підготовленого до другого читання, в Україні має з'явитися Національний план дій з енергоефективності. Він повинен містити: перелік заходів з енергоефективності у виробництві, транспортуванні, передачі, розподілі та споживанні енергії зі строками їхнього виконання; джерела та обсяги фінансування заходів; розрахунковий обсяг економії енергії.

Крім того, органи місцевого самоврядування розроблятимуть місцеві енергетичні плани.

Органи влади, як державні, так і місцеві, зможуть орендувати чи купувати приміщення в будівлях, енергоефективність яких не нижча за мінімальні вимоги до енергетичної ефективності. Винятки можливі лише для об'єктів культурної спадщини, оренди чи купівлі будівлі з метою реконструкції, придбання будівель з метою їх подальшого продажу без використання для власних потреб.

З метою забезпечення сталого підвищення енергоефективності кінцевого споживання енергії встановлюватиметься цільовий показник щорічного скорочення споживання енергії. Він має становити не менш як 0,8% сукупного річного обсягу постачання енергії споживачам, усередненого за період із 1 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року.

Закон запроваджує енергоаудит на підприємствах. Суб'єкти великого підприємництва в значенні, наведеному в Господарському кодексі України, зобов'язані будуть проводити енергетичний аудит кожні чотири роки.

Передбачене також широке впровадження систем енергетичного менеджменту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: