Про це повідомляє пресслужба партії.
Так, одним із перших завдань нової президії має стати призначення керівника апарату ВР – це крісло тривалий час "порожнє".
Наразі спікер парламенту Руслан Стефанчук вже проводить співбесіди з претендентами на цю посаду.
"Думаю, я йому допоможу, якщо буде потреба. І думаю, на наступному пленарному тижні вже визначимося з кандидатурою керівника апарату", – розповів Олександр Корнієнко.
Наразі є три кандидатури на посаду керівника апарату. Їх ще попередньому спікеру парламенту пропонував голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Але в новому керівництві Ради не виключають появи нових претендентів.
"Керівник апарату – це посада, в якої цікава конституційна природа. Це ніби й політична посада, але є керівник всієї парламентської служби. Тому вона точно вимагає і компетенції, і наявності політичної відповідальності перед тим складом парламенту, який його призначає", – додав Корнієнко.
За його словами, незабаром буде сформована команда. Вона працюватиме над комплексною реформою парламенту.
Одна зі змін має торкнутися парламентських процедур. Олександр Корнієнко розповів про концепцію "смарт-парламенту", який може швидко та ефективно відповідати на виклики часу.
"Наше завдання – зробити так, щоб реформи не "тонули" у парламенті, щоб вони ефективно ухвалювалися і працювали на людей, на державу, на майбутнє країни, а це означає – зробити процедури прозорими та ефективними. Інакше парламент й надалі товктиме воду в ступі, гальмуючи процес трансформації країни. Рівень довіри до нашої інституції наразі 3%. Пропоную починати щось робити", – сказав він.
Ключовий напрям реформи парламентських процедур, за словами Корнієнка, – це модернізація регламенту Верховної ради та апарату ВР.
"Потрібно оцифрувати і діджиталізувати процеси в апараті ВР, забезпечити безперебійну роботу технічної інфраструктури ВР, модернізувати сервісні та господарчі служби апарату ВР", – наголосив перший віцеспікер.
Він зазначив, що модернізація також має торкнутися комунікації парламенту з виборцями, діяльності парламентських ЗМІ. Йдеться, зокрема телеканалу "Рада" і газети "Голос України". Говорив він і про "модернізацію" стосунків зі ЗМІ.
"Вони мають бути прозорими й прогнозованими, без раптових рішень, які потім доводиться довго пояснювати. Необхідна і модернізація умов організації роботи депутатів врешті решт – нам давно час змінити систему голосування у залі", – переконаний Корнієнко.
Для реалізації реформи політик вбачає низку тактичних завдань: подолання парламентського спаму, підвищення якості законопроектів, що пропонуються до розгляду; чітке законодавче унормування діяльності як коаліції, так і опозиції, регулювання депутатської поведінки та етики.
Нагадаємо, що Верховна Рада призначила голову партії "Слуга народу" Олександра Корнієнка першим віцеспікером Верховної Ради.
Протягом минулої доби, 23 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському та Курахівському… Читати більше
Учасники Кліматичного саміту ООН COP29, який відбувався в Дубаї, досягли важливого рішення щодо кліматичного фінансування.… Читати більше
У ніч на 24 листопада російські загарбники вкотре атакували Київ безпілотними літальними апаратами. Ворожі дрони… Читати більше
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.