Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Не виключено, що накопиченого обсягу запасів цілком може бути досить для проходження холодів. Однак знижений рівень запасів знижує найголовніший показник роботи ПСГ – максимальну добову продуктивність і можливість гнучко реагувати на сильні холоди.
Спустошеність сховищ Європи є головним драйвером зростання цін. Цьому допомагає і підйом ціни на паливо на іншому, ще більш сильному полюсі попиту – в Азії. Ціна газу на хабі TTF у Нідерландах з поставкою в понеділок становить $1081 за тисячу кубометрів.
Впевнений відбір газу з підземних сховищ Європи тривав три дні поспіль (з 13 до 15 жовтня). У суботу (останній день у статистиці Gas Infrastructure Europe) закачування закономірно перевищило відбір (як це буває на початку сезону відбору), оскільки у вихідні дні закономірно знижується попит у системі.
У минулому, 2020-му, році перехід від закачування до відбору загалом в Європі припав на майже той же самий термін – 12 жовтня. При цьому і погода в нинішньому році в Європі приблизно відповідає торішньому тренду: очікувана середня температура жовтня 2021 року на півградуса нижче торішньої.
Однак у минулому році ситуація була принципово іншою – в сховищах був рекордний обсяг газу, накопичений за підсумками двох теплих зим, і ринку було вигідно раніше почати витрачати запаси. У цьому сезоні запаси знаходяться на історично мінімальному рівні, і були очікування, що закачування в ПСГ Європи триватиме довше, оскільки треба наростити побільше резервів.
За історію спостережень у середньому в Європі перехід від нетто-закачування до нетто-відбору припадав на 20 жовтня. Найбільш пізній термін початку відбору був зафіксований у 2013 році – 3 листопада.
"Газпром" (MOEX: GAZP) тим часом продовжує закачування в свої об'єкти зберігання в Австрії ("Хайдах" – заповнене на 20%) і Німеччини ("Ємгум", частка "Газпрому" заповнена на 82%).
На паузі (ні закачування, ні відбору) стоять німецькі ПСГ "Катаріна" (заповнене на 43,4%), "Реден" (9,45%) і "Бергермеєр" у Нідерландах (27,30%). "Газпром" також має потужності сховищ "Дамборжіце" в Чехії і "Банатський Двір" у Сербії, але дані щодо них не відображаються в системі Gas Infrastructure Europe.
Російський концерн поряд з іншими учасниками ринку також використовує віртуальне зберігання (організоване за рахунок комерційної взаємодії європейських контрагентів і застосування різних фінансових інструментів), але інформація про ці ресурси не розкривається.
Приплив зрідженого природного газу (СПГ) на термінали регіону на початку жовтня 2021 рік зростає на 4% проти торішнього рівня.
У понеділок вся увага ринків прикута до платформ бронювання, де оператори газотранспортної системи України (ТОВ "Оператор ГТС України") і Польщі (Gaz-System S.A.) проведуть аукціони з бронювання транзитних потужностей на листопад.
Дані про замовлення "Газпромом" додаткових потужностей доставки газу в Європу роблять визначальний вплив на спотові котирування газу в Європі.
Висловлюються сподівання, що після 1 листопада (орієнтовна цільова дата завершення створення в Росії директивного рівня запасів газу до зими) у "Газпрому" може з'явитися додатковий ресурс для поставки в Європу.
Однак підстьобуване ранніми холодами споживання на російському ринку зростає такими великими темпами, що може адсорбувати всі додаткові ресурси балансу.
Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше
Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше
Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше
В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше
Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше
Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.