Про це повідомив Інститут молекулярної біології і генетики (ІМБІГ) Національної академії наук України у Фейсбук, передає Рубрика.
Цим дослідженням науковці ІМБІГ займаються спільно з Інститутом фізіології імені Олександра Богомольця. Учені кажуть, що хоча дослідження ще тривають, але їхні попередні результати є оптимістичними.
За оцінками науковців, підібрані сполуки є перспективними для створення медичних препаратів, які рятуватимуть від найнебезпечнішого наслідку COVID-19 — гострого респіраторного дистрес-синдрому (запального ураження легень).
Як це працює?
Підібрані сполуки впливають на фермент клітин крові — нейтрофільних гранулоцитів. Так вони блокують розвиток запального процесу.
Науковці пояснюють, що цей фермент гранулоцитів називається протеїнкіназа С бета. Він є ключовим для роботи нейтрофільних позаклітинних пасток, які здатні вловлювати та затримувати мікроби.
Коли в наш організм потрапляє інфекція, гранулоцити вибухають, викидаючи в позаклітинний простір своє ядро, тобто ДНК. Нейтрофільні пастки — це сіті, "сплетені" з ДНК загиблих клітин крові.
Проте під дією коронавірусу гранулоцити схильні до "масового самовбивства". Тобто нейтрофільних позаклітинних пасток, які мали б захистити організм, утворюється так багато, що вони призводять до його саморуйнування.
Упродовж майже півтора року вчені підібрали кілька сполук, які здатні пригнічувати здатність гранулоцитів до неконтрольованого утворення нейтрофільних позаклітинних пасток.
Науковці провели комп'ютерне моделювання для пошуку сполук із потрібною біологічною активністю та синтезували спрогнозовані сполуки.
Зрештою від тестування на ізольованих лейкоцитах вчені перейшли до серії експериментів на живих організмах.
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.