Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький у понеділок в ефірі програми "Сніданок з 1+1", інформує пресслужба Міністерства внутрішніх справ.
Білошицький нагадав, що раніше НПУ спільно з Мінцифрою розробили та розпочали інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських для швидкої перевірки сертифікатів з "Дії" або щодо сканування паперового варіанту такого документу.
"Перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію громадян з 21 жовтня будуть працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також працівники Патрульної поліції України. Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків", – сказав він.
Заступник начальника Департаменту патрульної поліції України наголосив, що у паперових свідоцтвах про вакцинацію обов'язково мають бути реквізити – інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров'я.
"Всі дані про вакцинацію громадян вже є у реєстрі, який також підключений до міжнародних баз. Інформація буде перевірятися дуже ретельно. Працівники, які перевірятимуть свідоцтва про вакцинацію, мають пересвідчитися в достовірності свідоцтва, адже відомі випадки їх підробки", – розповів Білошицький.
Зазначається, що за виготовлення і збут підробленої медичної документації правопорушникам може загрожувати покарання – від штрафу в 17 тис. грн до 5 років позбавлення волі. А за використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання – від штрафу на суму до 850 грн до обмеження волі на строк до 2 років.
За словами Білоошицького, люди, які замовляють і купують підроблені сертифікати про вакцинацію, у разі виявлення підробки документу та спроби скористатися ним, будуть притягуватися до відповідальності за порушення карантинних умов.
"Це може бути штраф від 17 до 34 тисяч гривень. У випадку, якщо буде доведено, що особа, хвора на коронавірусну інфекцію, розповсюдила хворобу, вона може бути притягнена до кримінальної відповідальності", – уточнив він.
Як повідомляла Рубрика, 29 вересня голова Нацполіції Ігор Клименко заявив, що поліція перевірятиме COVID-сертифікати за QR-кодом.
13 жовтня у поліції поінформували, що Нацполіція України вже встановила на планшети правоохоронців відповідне програмне забезпечення, яке дозволяє зчитувати QR-код із міжнародних та внутрішніх сертифікатів про вакцинацію.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.