МВС нікого помилково не “зараховувало” до криміналітету, – представник МВС часів Авакова

Представник Міністерства внутрішніх справ часів Арсена Авакова Ярослав Тракало запевняє, що МВС нікого помилково не "зараховувало" до криміналітету, а нинішні зміни в санкційному списку є "косметичними".

Про це заявив ексзаступник директора Департаменту комунікації МВС Ярослав Тракало, передає УП.

Тракало заявляє, що озвучена напередодні інформація щодо так званого "переліку 108" – не відповідає дійсності. За його даними, на засіданні 15 жовтня РНБО лише провела уточнення щодо правильності написання транслітерації (написання прізвища та імені латинськими літерами) прізвищ та дат народження поданих громадян.

Наприклад, №1 Єсін Єгор в англійській транслітерації по списку Yesin Yegor у нинішньому варіанті виправлений на Esin Egor (змінилися перша буква імені і прізвища в англ. транслітерації). Або №3 Лисенко Сергій – Lysenko Serhi на Lysenko Serhii (додалася в прізвищі остання ще одна англійська літера i).

Тракало пояснює, що "злодії у законі" часто мають по кілька паспортів, де може відрізнятися навіть на одну літеру правопис прізвища або ж дата народження.

"У зв'язку з цим варто зазначити, що усі проєкти рішень на засідання РНБО – готуються апаратом РНБО. Після цього подані матеріали затверджує секретар Ради Нацбезпеки. Він же перед внесенням на розгляд – погоджує їх із президентом. І тільки після проходження усіх цих "формальностей", а насправді – складних і відповідальних етапів державної роботи кожного члена Ради нацбезпеки і оборони, куди, до слова, входять не якісь статисти, а генеральний прокурор, голова Служби безпеки України, голова Служби Зовнішньої розвідки, міністр оборони тощо, – проєкт рішення виноситься на розгляд членів РНБО. До речі, після затвердження на засіданні – рішення РНБО в дію своїм указом вводить саме президент", – додав він.

Як повідомляла Рубрика, в Офісі президента заявили, що зараз встановлюються обставини внесення до санкційного списку більше ста осіб, яких помилково "зарахували" до криміналітету, в тому числі перевіряється, чи могли такі дії бути умисними.

Свіжі дописи

  • Новини

Румунський волонтер за дві доби зібрав рекордну суму для України

У Румунії волонтер зібрав рекордну суму для України після заяв Трампа про припинення військової допомоги… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Розпочалися перші тестування: українська компанія DroneUA стала постачальником робототехніки для NASA

Для Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) Сполучених Штатів Америки розпочала постачати… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Єврорада ухвалила підсумкове комюніке з пунктом щодо подальшої підтримки України: Угорщина не підтримала

6 березня на спеціальному засіданні Європейської ради в Брюсселі ухвалили підсумкове комюніке з пунктом щодо… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Найбільший у світі айсберг поблизу острова у південній Атлантиці сів на мілину

У південній частині Атлантичного океану поблизу субантарктичного острова Південна Джорджія, який належить Великій Британії, найбільший… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Спецпосланник Трампа підтвердив зустріч в Саудівській Аравії з українською делегацією

У Саудівській Аравії наступного тижня відбудуться переговори між делегаціями України та Сполучених Штатів Америки щодо… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Бессент: Сполучені штати без вагань введуть санкції проти енергетики рф, якщо це допоможе припинити вогонь

Вашингтон без вагань піде на запровадження санкцій проти російської енергетики, якщо це допоможе досягнути припинення… Читати більше

Thursday March 6th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.