Новини

Жінки ніде не заробляють стільки ж, скільки й чоловіки, — дослідження

У жодній країні світу, попри багатство та показники ґендерної рівності, жінки не заробляють стільки ж, скільки й чоловіки. Це показало перше глобальне дослідження нерівності доходів чоловіків і жінок, проведене Центром публічної політики Індійського інституту менеджменту.

Як повідомляє BBC, дослідження було оприлюднене в науковому виданні Journal of Economic Behavior & Organization.

Автори дослідження професори Гема Свамінатан і Діпак Малґхан — проаналізували відкриті дані про дохід у 2,85 мільйонах домогосподарств із гетеросексуальними сім'ями віком 18-65 років протягом 1973-2016 років.

«Зазвичай, коли оцінюють бідність, за одиницю вимірювання береться домогосподарство. Припускається, що в його межах дохід розподіляється рівномірно. Але часто домогосподарство — це місце значної нерівності, й ми хотіли це дослідити», — пояснює Свамінатан.

Після аналізу даних науковці виміряли два показники нерівності для країн — загальну і в межах домогосподарств. З плином часу обидва показники перебували на відносно стабільному рівні незалежно від країни та ґендерної рівності в ній.

«Останні дані вказують на те, що для домогосподарств, де працюють обидва члени подружжя, нема жодної країни (навіть серед найбільш багатих чи розвинених), де жінки заробляють стільки ж, скільки їхні чоловіки», — зазначає Свамінатан.

Це ж стосується і скандинавських країн, які зазвичай лідирують у рейтингах ґендерної рівності. Серед універсальних причин розриву в доходах — традиційне сприйняття чоловіка як годувальника сім'ї, а також виконання жінками неоплачуваної хатньої роботи й роботи з виховання.

За даними Міжнародної організації праці, жінки в середньому відповідальні за понад 76% хатньої роботи. У країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону цей показник виростає до 80%. Ця робота не оплачується, водночас потребує часу й ресурсів жінки, які вона не може спрямувати на кар'єру.

«Жінка, яка заробляє гроші і приносить їх у сім'ю, має певний статус. Він посилює її суб'єктність і дає їй більше влади в сім'ї. Більша зарплата дає їй більше влади у спілкуванні [з чоловіком] і навіть може врятувати від домашнього насилля», — пояснює Гема Свамінатан.

Серед позитивних результатів дослідження індійських науковців: нерівність у доходах у межах домогосподарств із 1973 по 2016 рік знизилася на 20%. Це означає, що у світі все більше усвідомлюють значення й важливість рівної оплати праці — як уряди, так і жінки й чоловіки.

За даними звіту щодо ґендерного розриву в зарплаті Всесвітнього економічного форуму, у 2020 році жінки у світі в середньому отримували на 19% менше, ніж чоловіки. У порівнянні з 2019 роком цей показник покращився — тоді жінки в середньому отримували на 21% менше, ніж чоловіки.

Частково причиною цього розриву є те, що жінки частіше роблять перерву в кар'єрі, щоб завести дітей, або взагалі шукають низькооплачувані посади через те, що ті пропонують гнучкий графік роботи, який можна поєднувати з вихованням дітей. Але на нього також впливають переконання, що саме чоловік має утримувати родину. Також жінки побоюються просити про підвищення.

Науковці достеменно не знають, що впливає на здатність просити більшої зарплати: негативний досвід у дорослому житті або установки з дитинства.

Свіжі дописи

  • Новини

Естонський депутат, який під час марафону на велосипеді зібрав понад €30 тисяч для ЗСУ, зустрівся з Кулебою

Естонський депутат Крісто Енн Вага подолав 1700 кілометрів на велосипеді зі столиці Естонії Таллінна до Києва,… Читати більше

Friday May 3rd, 2024
  • Новини

Литва зміцнює охорону кордону з рф: планують розмістити “парк інженерних засобів”

На литовській частині державного кордону з росією планується розмістити парк інженерних засобів для призупинення можливого… Читати більше

Friday May 3rd, 2024
  • Новини

Основна частина допомоги від Сполучених Штатів надійде в Україну через декілька місяців, – NYT

Сполучені Штати вже передали Україні невеликі партії першої військової допомоги з пакета на 1 мільярд… Читати більше

Friday May 3rd, 2024
  • Новини

Четверта за день: в Україні знову лунає масштабна повітряна тривога через МіГ-31К

Ввечері п'ятниці, 3 травня, в Україні в черговий раз за день оголошено сигнал повітряної тривоги.… Читати більше

Friday May 3rd, 2024
  • Новини

Не думаю, що це правильно, коли солдати НАТО вбивають російських солдатів, – Глава британського МЗС про ідею Макрона

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон застерігає від ідеї Макрона про відправлення військ НАТО в Україну,… Читати більше

Friday May 3rd, 2024
  • Новини

Зеленський: обмін полоненими “всіх на всіх” можливий не тільки після закінчення війни, а й у межах Саміту миру

Президент Володимир Зеленський анонсував, що на саміті миру, який відбудеться цьогоріч у червні у Швейцарії,… Читати більше

Friday May 3rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.