Про це йдеться на Європейської Комісії.
"Єврокомісія ухвалила сьогодні Комунікацію стосовно цін на енергію, для вирішення проблеми надзвичайно високих глобальних цін на енергію, які, за прогнозом, зберігатимуться надалі протягом зими, та для допомоги населенню та бізнесу Європи. Ця Комунікація містить набор інструментів , який ЄС та його країни-члени можуть використати для відповіді на негайні наслідки такого зростання цін, підвищити власну стійкість перед подібними шоковими явищами у майбутньому", – вказано у повідомленні.
Як зазначається, короткострокові заходи у цьому контексті включають надання надзвичайної прямої допомоги для найбільш вразливих домогосподарств, та державної допомоги для компаній, поряд із цілеспрямованим зниженням податків.
Водночас, Єврокомісія пропонує створити додаткові стимули для інвестування в "зелену" генерацію енергії та у вдосконалення енергоефективності.
Окремий блок документу присвячений аналізу можливостей збільшення обсягів газових сховищ та порядку закупівлі газу для створення резервів. Комунікація також аналізує поточну структуру ринку електроенергії, включаючи механізми ціноутворення.
Зокрема, серед короткострокових заходів Єврокомісія пропонує країнам-членам:
Водночас, запропоновані Єврокомісією середньострокові заходи включають:
Сьогодні, 14 жовтня, Єврокомісія представить цю Комунікацію на розгляд Європейського Парламенту, а також для Ради міністрів ЄС з питань енергетики 18 жовтня.
Надалі цей документ буде розглянутий главами держав та урядів ЄС під час брюссельського саміту 21-22 жовтня поточного року.
Як вже повідомлялося, раніше під час виступу на пленарному засіданні Європейського Парламенту Єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон назвала сплеск цін на енергію "несподіваною глобальною кризою", яка може негативно вплинути на весь процес економічного відродження Європи.
Як повідомляла Рубрика, наприкінці липня 2021 року небажання "Газпрому" збільшувати поставки газу через Україну спровокували в Європі зростання цін на газ до небувалих максимумів. Ціни в Європі злетіли до 500 дол. за 1 тис. кубометрів.
У вересні ціни на газ в Європі перевищила 800 доларів за тисячу кубометрів.
Наприкінці вересня ціна на газ в Європі в ході торгової сесії оновила історичний максимум, перевищивши позначку 1050 доларів за тисячу кубометрів.
Наразі ціни на газ на європейському ринку сягнули рекордних показників, та подекуди коливаються на рівні 1900-2000 доларів за 1000 кубометрів.
Представники Кабміну України попереджали європейських партнерів, що ця криза спричинена, у тому числі, енергетичною політикою з боку Росії, яка намагається таким чином тиснути на євроінституції та національних регуляторів ЄС з метою скорішого запуску газопроводу "Північний потік – 2".
На Берлінському міжнародному кінофестивалі уперше показали український документальний фільм "Стрічка часу". Перед великою прем'єрою на… Читати більше
Нещодавно на виставці Defense Tech Innovations Forum 2025 представили сотні технологічних розробок для фронту –… Читати більше
23 лютого керівник Офісу президента Андрій Єрмак та міністерка економіки Юлія Свириденко матимуть новий раунд… Читати більше
Напередодні на площі Свободи в естонській столиці Таллінні відбувся мітинг з нагоди третьої річниці повномасштабного… Читати більше
Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський на Ставці визначив склад армійських корпусів та призначив командирів: зміни мають… Читати більше
Українці категорично проти переговорів Сполучених Штатів Америки та російської федерації щодо закінчення війни без участі Києва. Також… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.