Як повідомляє пресслужба Держприкордонслужби, відповідний наказ до Дня захисників та захисниць України підписав голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко.
"У строю українських захисників і охоронці кордону, які першими зустрічають ворога на рубежі країни. За час війни з Росією прикордонники довели, що є гідними синами й доньками українського народу. Від початку бойових дій майже 23 тисячі прикордонників пройшли через горнило війни. Давайте завжди пам'ятати всіх, хто ціною власного життя відстояв наближення миру в Україні. Серед прикордонників під час боїв з російським агресором загинуло 70 побратимів, а 5 – зникли безвісти. І ми не забуваємо відзначати кожного з наших Героїв.
Кілька днів тому підписав наказ про присвоєння чергових військових звань посмертно 47 загиблим прикордонникам рядового, сержантського та старшинського складу. Низько вклоняюся перед родинами всіх загиблих охоронців кордону. Дякую кожному за професіоналізм, самовідданість та жертовність. Нехай прагнення відстоювати волю та незалежність і надалі буде невід'ємною рисою всіх захисників і захисниць України, а Пресвята Богородиця береже всіх нас та Україну під своїм Покровом!", – зазначив очільник прикордонного відомства.
Присвоєні звання буде вручено керівниками органів прикордонного відомства під час зустрічі з членами родин загиблих охоронців кордону.
Зазначається, що раніше діяла норма, яка дозволяла посмертно присвоювати військові звання лише офіцерам-прикордонникам. Відповідно для присвоєння посмертно військових звань рядовим, сержантам і старшинам були внесені відповідні зміни у Положення про проходження громадянами України військової служби в Державній прикордонній службі України, яке затверджується Указом Президента України.
Під час зустрічі міністр оборони Рустем Умєров та генеральний директор німецького збройного концерну Rheinmetall Армін… Читати більше
У Ер-Ріяді міністр економіки Юлія Свириденко представила перспективні інвестиційні можливості в енергетиці, сільському господарстві, інфраструктурі… Читати більше
У Канаді під час Ігор нескорених українські ветерани вибороли п’ять медалей у плаванні. Про це… Читати більше
Добігає кінця Мюнхенська конференція з безпеки. За ці три дні на ній було зроблено чимало… Читати більше
На "Іграх нескорених", які проходять у Канаді, принц Гаррі підтримав українську команду, а на його… Читати більше
Український художник Павло Маков став лауреатом престижної міжнародної премії "Leonardo Sciascia amateur d’estampes", яку вручають… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.