fbpx
Сьогодні
09:42 12 Жов 2021

Україна вперше експортувала великі партії малини в США і Канаду

English version here

Україна вперше експортувала великі партії замороженої малини власного виробництва до США і до Канади.

Про це повідомляє EastFruit, передає Рубрика.

За інформацією, по одній партії малини відправили у Канаду і в США, а саме по одному морському контейнеру.

Логістика зайняла близько півтора місяця, а покупець залишився задоволений якістю поставленої продукції і розглядає можливість продовження співпраці з українськими постачальниками на постійній основі.

Важливість цієї події для розвитку виробництва і заморозки ягоди в Україні пояснюється високим рівнем вимог до якості продукції та логістики, які були успішно виконані українськими постачальниками.

Відповідно, український експортер малини попередньо успішно пройшов сертифікацію FDA (The United States Food and Drug Administration).

Другий важливий момент цієї події у тому, що США і Канада традиційно платять вищі ціни за імпортну малину, ніж інші великі країни-імпортери, що створює непогані можливості для українських експортерів для інвестицій в підвищення якості продукції.

Природно, що вища імпортна ціна обумовлена ​​високими якісними параметрами продукції. А FDA повертає продукцію, що не відповідає стандартам і вимогам з безпеки за рахунок постачальника і публікує повну інформацію про проблему із зазначенням фірми-експортера.

Тому для репутації країни-експортера і компанії-постачальника дуже важливо відповідати вимогам.

"На США і Канаду припадає близько 80% всього глобального імпорту замороженої малини в вартісному вимірі та близько 65% в натуральному. Однак Україна традиційно експортувала заморожену малину переважно в Польщу, яка добре заробляє на реекспорті української малини в інші країни світу. Тому вихід на прямі поставки замороженої малини в країни з високим рівнем імпортних цін на цю ягоду є дуже важливим кроком для подальшого розвитку ягідного бізнесу в Україні. Адже в такому разі українські заморожені ягоди зможуть підвищити технологічний рівень переробки і доопрацювання замороженої малини і платити вищу ціну постачальникам, а ті, в свою чергу, підвищувати якість сировини", – пояснив Андрій Ярмак – економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН.

Відзначається, що істотно зросли прямі експортні відвантаження української малини в Німеччину, Францію, Італію і Нідерланди.

Поява в списку країн-імпортерів замороженої малини США і Канади дозволить ще більше диверсифікувати експорт, тим паче що українські виробники вже в цьому році планують істотно розширити площі для малини.

Про ринки США і Канади

Цікаво, що США імпортує заморожену малину переважно із Чилі, Мексики і Сербії.

При цьому Сербія, найбільший світовий експортер замороженої малини, активно нарощувала поставки своєї ягоди в США, вважаючи цей ринок одним зі своїх пріоритетів. У 2020 році Сербія вперше експортувала в США понад 10 тис. тонн замороженої малини і майже наздогнала за обсягом експорту Мексику. Для порівняння Польща експортувала в США в 2020 році лише 281 тонну малини.

Канада імпортуємо заморожену малину з Чилі, Сербії, США та Мексики.

Для України, яка входить до п'ятірки найбільших світових експортерів замороженої малини, дуже важливо закріпитися на ринках США і Канади як найважливіших ринках збуту. Особливо це важливо на тлі очікуваного зростання обсягів виробництва всіх видів ягід в 2022-2024 роках.

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: