fbpx
Сьогодні
22:04 10 Жов 2021

МОЗ розпочало роботу над розвитком телемедицини

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) України розпочало роботу над розвитком телемедичних технологій і послуг.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

За словами заступниці міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич, телемедичні технології та сервіси здатні покращити доступ до медичних послуг для маломобільних груп населення, а також тих пацієнтів, які проживають у віддалених регіонах країни.

Зазначається, що завдяки впровадженню телемедичних технологій і сервісів лікарі матимуть змогу:

  • проводити консультації з пацієнтами дистанційно,
  • швидко обмінюватися інформацією,
  • проводити консиліуми у вигляді відеоконференцій ,
  • оперативно ухвалювати рішення у критичних ситуаціях.

В умовах боротьби з пандемією COVID-19 онлайн-інструменти можуть вирішувати нові важливі завдання, а саме – гарантувати безпечний контакт лікарів та пацієнтів, не обмежуючи останніх у своєчасному та якісному наданні медичних послуг.

"Світова практика на прикладі панемії COVID-19 доводить, що телемедицина – це дійсно ефективний інструмент у профілактиці, діагностиці та лікуванні пацієнтів. Це синергія сучасних інформаційних технологій та медичної допомоги, яка сприяє створенню нової якості медичних послуг", – заявив начальник відділу управління проєктами та програмами ДП "Електронне здоров'я" Вадим Терентюк.

Електронна система охорони здоров'я уже сьогодні застосовує частину з цих сервісів у деяких областях України і показує свою ефективність. Зокрема, із запуском телемедичних технологій в Одеській області не лише знизилися показники інфарктів поза терапевтичним вікном, але й покращилася якість їх лікування у цілому.

МОЗ за підтримки стейкхолдерів та іноземних партнерів планує й надалі впроваджувати новітні технології в систему охорони здоров'я.

За словами консультанта проєкту LHSS в Україні Олега Семерика у цьому напрямі планується надання технічної допомоги МОЗ у формуванні візії та дорожньої карти розвитку телемедицини. Друга ціль – розширення доступу до медпослуг найбільш уражених груп громадян.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: