Про це пише НВ.
Серед основних завдань міста під час розробки нової паркувальної політики: створення чітких і обґрунтованих паркувальних зон, визначення тарифів і прозорої оплати за паркомісце.
Київ поділили на три паркувальні зони (центр, передцентр і спальні райони), щоб якісно визначити найбільш завантажені запаркованими автомобілями ділянки задіяли команду сервісу TomTom.
Вартість
Вартість паркування в першій зоні становить 35 гривень на годину, у другій зоні – 25 гривень за годину, а в третій зоні – п'ять гривень за годину.
Оплата
Оплатити паркування можна і онлайн, і готівкою в автоматах. Заступник мера Києва Костянтин Усов нагадав, що легальна оплата паркування відбувається вийнятково цими двома шляхами, а оплата готівкою в руки – це підтримка діяльності чорних паркувальників, яка не вважається оплатою за паркування.
Оплатити паркування онлайн можна в додатках Київ Цифровий, Privat 24, Easy Pay і на сайтах Parking і Ipay. Оплатити паркомісце готівкою можна в терміналах Easy Pay.
Також місто планує ввести місячні абонементи на паркування зі знижкою, але поки що тільки для юросіб. Також систему розробляють для фізичних осіб.
Пільги на паркування
Також Усов розповів про ситуацію з пільгами на паркування. Він пообіцяв, що їх точно не буде у чиновників, суддів, депутатів тощо. Пільги передбачаються тільки для людей з інвалідністю, учасників АТО, спеціальних та екстрених служб міста.
Резидентне паркування
У КМДА вважають, що всі люди, які живуть (і зареєстровані) в центрі міста мають право на знижку на паркування на міських вулицях. Він також підкреслив, що "резидентне паркування – це не оплата за паркування у дворах будинків або прибудинкових територіях, мова йде лише про паркування на загальнодоступних дорогах".
Кияни зможуть платити на 50% менше за паркомісця в 400 метрах від їхнього будинку. Резидентне паркування поширюється тільки на першу і другу зони. Одна квартира має право лише на одне паркомісце.
Бізнесу доведеться домовлятися про паркомісця
Також з понеділка, 11 жовтня, з паркувань міста почнуть прибирати незаконні обмежувальні знаки. Для ресторанів, салонів краси та інших бізнесів з потребою в окремих паркувальних місцях пропонують договір з містом про бронювання машиномісць.
Спеціально для цього розробили розпізнавальний знак, який встановлюватимуть на заброньованих місцях. Його кольорова гамма буде відповідати певній паркувальній зоні, на табло вкажуть номер паркомісця, qr-код з детальною інформацією.
У КМДА наголосили, що бізнеси можуть забронювати тільки 40% місць на паркуванні. Одне місце в першій зоні обійдеться у суму від 8500 гривень в місяць, у другій зоні – від 4410 гривень в місяць, а в третій зоні – від 1323 гривні на місяць. Забронювати місце буде можливо на онлайн аукціоні.
На Оскар у категорії "Найкращий документальний фільм" номінований фільм Брендана Белломо і харків'янина Слави Леонтьєва… Читати більше
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський під час роботи на Покровському напрямку відвідав воїнів 155-ї… Читати більше
В Києві оранжерея Національного комплексу "Експоцентр України" (ВДНГ) отримала нову енергонезалежну систему опалення завдяки підтримці компанії… Читати більше
У тернопільському парку "Сопільче" триває облаштування унікального терапевтичного саду, який стане першим проєктом такого масштабу… Читати більше
У Донецькій області на Новопавлівському напрямку поблизу Великої Новосілки є ризик оперативного оточення українських Сил… Читати більше
Якщо скоротити чисельність українських Сил оборони, то замість них знадобляться інші війська у тій кількості,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.