За 10 років заборгованість із зарплат українців зросла у 4,5 рази

Майже 4 мільярди гривень — саме стільки грошей не отримали українці станом на вересень 2021 року. З кожним роком заборгованість підприємств перед працівниками зростає. За 10 років вона збільшилася у 4,5 рази. 

Порівняно з початком 2020 року сума боргів зросла на 3%, а до вересня 2021-го — збільшилася ще на 20%. Найбільше грошей винні підприємства у сфері промисловості — майже 80% усього боргу, передає Рубрика.

Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання вже кілька років поспіль очолює список боржників. Станом на жовтень 2021-го підприємство винне 6 тисячам своїх нинішніх і колишніх працівників майже 230 мільйонів гривень. 

Як захиститися від недоплат та до кого звертатися?

Отримувати зарплату вчасно — базове право кожного громадянина України відповідно до Конституції. Тож, якщо роботодавець не реалізує його вчасно, не варто чекати, поки все вирішиться само собою.

  1. Перше, що варто зробити — звернутися до керівника підприємства з письмовою заявою про виплату боргу. За законом роботодавець має розглянути скаргу протягом 10 робочих днів. Крім цього, з копією такої заяви можна звернутися до профспілки. 
  2. Якщо результату немає, слід звертатися до правозахисних органів. Заяву про невиплату зарплати у довільній формі можна подати до прокуратури та до суду. Розгляд звернення у суді триватиме до місяця. Щоб швидше отримати зароблені гроші, варто чітко обґрунтувати скаргу, додати необхідні документи та письмові звернення до свого керівництва. У заяві можна одразу вказати прохання про негайне виконання рішення суду про виплату працівникові боргу. 
  3. Також захистом прав працівників в Україні займається Державна служба з питань праці. Орган приймає скарги на будь-якому етапі непорозумінь з роботодавцем. Отже, зателефонувавши на гарячу лінію +38(044) 289-85-11, ви отримаєте детальну інструкцію, як варто вчинити, якщо роботодавець порушує ваші права.

Свіжі дописи

  • Новини

71 млрд доларів збитків та 180 млн тонн викидів: на СОР29 Україна назвала масштаб шкоди природі за 1000 днів війни

За 1000 днів війни екологічна шкода, завдана воєнними діями, оцінюється приблизно в 71 млрд доларів.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

На базі Люблянського університету у Словенії з’явиться відділення україністики

Перша леді України Олена Зеленська під час візиту до Словенії зустрілася з викладачами та ректоратом… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

Reuters: Україна вдарила по складу в Брянщині 8 ракетами ATACMS, російська ППО збила лише дві

Американські чиновники підтверджують, що Україна вперше застосувала ракети ATACMS для ударів по росії. Утім, частину… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

У Житомирі 1000 місцевих жителів утворили ланцюг єдності

У день 1000-ї доби від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну у Житомирі відбувся… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

Парламент Німеччини знову розгляне пропозицію щодо передачі Україні Taurus

Парламент Німеччини вкотре розгляне пропозицію щодо початку постачання далекобійних ракет Taurus Україні. Відповідну ініціативу винесе… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

Шмигаль запросив Данію долучитися до коаліції цивільного захисту

У Києві, 19 листопада, відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем’єр-міністра Данії Метте Фредеріксен.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.