Про це повідомляє Рубрика.
Сюкуро Манабе та Клаус Хассельманн розділили половину суми "за фізичне моделювання клімату Землі й прогнозування глобального потепління".
А інша частина дісталася Джорджіо Парізі "за відкриття взаємодії безладу і флуктуацій у фізичних системах від атомних до планетарних масштабів".
У Нобелівському комітеті зазначають, що складні системи характеризуються хаотичністю і безладом, і їх важко зрозуміти. Тому премія цього року відзначає нові методи їхнього опису та прогнозування їхньої поведінки в довгостроковій перспективі.
«Відкриття, відзначені цього року, демонструють, що наші знання про клімат спираються на міцну наукову основу, засновану на аналізі спостережень. Всі лауреати цього року зробили свій внесок у глибше розуміння властивостей і еволюції складних фізичних систем», — наголошує Торс Ганс Ганссон, голова Нобелівського комітету з фізики.
Манабе показав, як підвищення рівня вуглекислого газу в атмосфері призводить до підвищення температури на поверхні Землі. У 1960-х роках він займався розробкою фізичних моделей клімату Землі — ці роботи стали основою для розробки сучасних кліматичних моделей.
6 жовтня стане відомом, хто отримає нобелівську премію з хімії, 7 жовтня — з літератури, а 8 жовтня назвуть лауреата премії миру. 11 жовтня оголосять володаря премії з економіки пам'яті Альфреда Нобеля, заснованої Держбанком Швеції.
Вручення нагород відбудеться 10 грудня, в день смерті Альфреда Нобеля. Зазвичай Нобелівських лауреатів особисто вітає король Швеції в Стокгольмі (крім володарів премії миру, яких вшановують в Осло). Однак через пандемію урочистої церемонії і банкету, як і минулого року, не буде. Нагородження відбудеться в онлайні.
Українські розвідники у Запорізькій області ліквідували начальника штабу батальйону "Шторм.Осетія" Сергія Мельнікова. Це штурмовий підрозділ… Читати більше
Після смерті японки Томіко Ітооки, яка пішла з життя у віці 116 років, титул найстарішої… Читати більше
У селищі Бородянка Київської області завершили капітальне відновлення багатоповерхового будинку, який постраждав від обстрілів і… Читати більше
Українська розвідка порахувала число звільнених з російського полону минулого року українців. У 2024 році вдалось… Читати більше
У ніч на 5 січня російсько-окупаційні війська атакували регіони України 103 безпілотниками. У них виявили… Читати більше
У грудні 2024 року Збройні сили України уразили безпілотними системами понад 54 тисячі ворожих цілей:… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.