fbpx
Сьогодні
12:44 03 Жов 2021

Партії перестали звітувати про своє фінансування, - КВУ

Фото: Рубрика

Внаслідок змін до законодавства політичні партії фактично перестали звітувати перед НАЗК.

Про це заявив Комітет виборців України.

У Комітеті зазначають, що фінансові звіти за 2020 рік подали лише 59 партій, за I квартал 2021 року – 57 партій із загалом 365 політичних сил, зареєстрованих в Україні. При цьому серед партій, які цьогоріч подали звіт, немає жодної парламентської політичної сили.

Водночас у КВУ підкреслюють, що формально такі дії партій не порушують чинне законодавство, оскільки у квітні 2020 року народні депутати ухвалили зміни до Закону "Про політичні партії в Україні", якими надали партіям легальні механізми для неподання звітів. Зокрема, передбачено, що звіти партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру мають бути подані після закінчення в Україні карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

З моменту ухвалення відповідних законодавчих змін політичні партії фактично перестали звітувати перед НАЗК і така ситуація спостерігається впродовж останніх півтора року. При цьому за оцінкою КВУ наразі не існує жодних об'єктивних причин, які б унеможливлювали подання партіями фінансової звітності.

"Той факт, що партії перестали звітувати перед НАЗК, формально не порушує чинне законодавство, однак руйную саму ідею державного фінансування. Парламентські партії продовжують отримувати кошти з бюджету, однак не звітують про їх витрачання. Фактично партії поставили себе у привілейоване становище, запровадивши відповідні законодавчі зміни", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

"Особливо резонансно ситуація виглядає на фоні можливого рекордного збільшення коштів, які виділяються парламентським партіям з Державного бюджету України. У 2022 році на статутну діяльність партій планується виділити рекордні 880 млн грн, що пов'язано зі збільшенням мінімальної заробітної плати в Україні. Подальше зволікання із поданням фінансових звітів поставить під сумнів принципи, закладені в ідеї державного фінансування партій", – додав О. Кошель.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: