fbpx
Сьогодні
23:05 02 Жов 2021

Найкращим учителем України став викладач української мови та літератури Артур Пройдаков з Києва

Переможцем премії Global Teacher Prize Ukraine у 2021 році став учитель української мови та літератури Приватного загальноосвітнього навчального закладу «Мідґард» у Києві Артур Пройдаков.

Переможця оголосили 2 жовтня під час церемонії нагородження.

«Цього року ювілейна премія Global Teacher Prize Ukraine, і мені здається, що за ці п'ять років змінилося саме поняття "вчитель". Сьогодні вчитель може бути в YouTube, TikTok, може записувати подкасти. І сьогодні вчитель — в авангарді всіх змін, які відбуваються в державі», — сказав Пройдаков на церемонії нагородження.

Міжнародну премію Global Teacher Prize заснував у 2014 році арабський мільярдер Санні Варкі. Нагороду в 1 мільйон доларів отримує найкращий учитель світу, автор найбільш інноваційної, ефективної та нестандартної методики навчання. Переможця обирає спеціальний комітет із видатних учителів, освітніх експертів, чиновників, журналістів, розробників, учених і підприємців.

Найкращого вчителя в Україні обирають з-поміж усіх учителів, які беруть участь у конкурсі. Для цього самі вчителі або учні повинні подати заявку. Спершу обирають 50 найкращих учасників, після чого профільні освітні організації обирають 10 найкращих. І вже з них переможця обирає журі.

В Україні національна премія Global Teacher Prize Ukraine вручається з 2017 року. Її першим лауреатом став учитель із Чернівців Пауль Пшеничка. У 2018 році перемогу здобув учитель інформатики із Запоріжжя Олександр Жук. У 2019 році найкращою вчителькою стала Наталя Кідалова з Мелітополя. У 2020 році — Василь Дяків, вчитель історії з села Заліщики Тернопільської області.

Що відомо про найкращого вчителя 2021 року?

Артур Пройдаков

Артур Пройдаков народився в Луганській області в російськомовній родині. В інтерв'ю «Освіторії» він розповідав, що захопився українською мовою та культурою через любов до футболу — хотів копіювати українськомовних спортивних коментаторів.

У 2014 році чоловік звільнився з педагогічного коледжу Луганщини, де викладав.

«Я запитав: "На кого ми працюємо?" У відповідь чув: "Мовчи, твоя справа — вчити". Але я переконаний: учитель повинен мати позицію стосовно подій у країні, інакше не може розраховувати на повагу учнів. Коли я побачив, що з нашого закладу освіти зняли жовто-блакитні прапори, вирішив переїхати», — пригадував чоловік.

Раніше Пройдаков викладав українську мову у старшокласників на Сумщині. Його учні здобували високі результати на зовнішньому незалежному оцінюванні. Потім почав працювати у приватній школі в Києві.

Учитель, зокрема, є автором Telegram-каналу «ЗНО Українська» та подкасту «Подкасти з української літератури». У 2020 році він узяв участь у фільмуванні уроків у межах Всеукраїнської онлайн-школи.

«Пропоную дітям по-новому поглянути на літературу через своєрідне бешкетництво і гру — створювати меми за мотивами вивчених творів. Підставляємо фрази персонажів до конструкторів і маємо картинку, скажімо, про хвору печінку Омелька з "Кайдашевої сім'ї" та шкідливість алкоголю. Коли є така колективна творчість, пам'ять про твір значно яскравіша», — говорить чоловік.

За перемогу на Global Teacher Prize Ukraine Артур Пройдаков отримає 300 тисяч гривень, технічний освітній засіб з інтерактивною панеллю та підтримку в утіленні своїх освітніх проєктів від Громадської спілки «Освіторія». Також Пройдаков візьме участь у Global Education & Skills Forum і запише свій подкаст.

Також на церемонії оголосили переможців у різних номінаціях:

  • Вчитель громадянської освіти – Ганна Бут (Мелітопольський професійний аграрний ліцей, Запорізька область). Вона отримала подорож на Всесвітній економічний форум у Давосі у 2022 році й ноутбук.
  • Видатний вчитель хімії – Сергій Джавахішвілі (Кременчуцький ліцей №4 "Кремінь", Полтавська область). Він та його школа отримали по 100 тисяч гривень.
  • Вибір українців (обирали через голосування на сайті ТСН) – Павло Віктор (учитель фізики в Рішельєвському науковому ліцеї, Одеса). Він отримав освітню подорож.
  • Вчитель незалежності (обирали вчителя, якому не більше 30 років) – Катерина Бігар (Свалявська школа №4, Закарпатська обл.). Вона отримала стажування Global Teacher за кордоном.
  • Вибір серцем (вчителі, які навчають дітей у лікарнях або працюють із дітьми з особливими освітніми потребами тощо) – Тетяна Вакулюк, учителька з Дніпропетровської обласної клінічної лікарні, Школа супер-героїв); Уляна Бутяк (учителька з Львівщини, яка поїхала в Щастя (Луганська область), аби викладати українську мову й зарубіжну літературу на волонтерських засадах). Переможниці отримали по 80 тисяч гривень.
  • Вчитель-новатор – Наталія Власова (вчителька історії Наукового ліцею міжнародних відносин м. Дніпра). Вона отримала інноваційне комп'ютерне рішення для змішаного навчання Teams Rooms.
  • Вчитель фізкультури JuniorZ – Оксана Юрків (Козівська українська гімназія ім. В. Герети, Тернопільська область). Вона отримала поїздку в Німеччину в олімпійське містечко і 30 тисяч гривень.
  • Реалізація мрії – Тетяна Мендусь (Ліцей №7 м. Гайсина, Вінницька область). Вона отримала сертифікат на створення STEM-лабораторії.
  • Прифронтовий учитель: Тамара Уманська (вчителька української мови й літератури, зарубіжної літератури, Кремінський ліцей №5, Луганська область). Вона поїде в освітню подорож, а її та школи ще 9-ти фіналістів номінації отримають по 300 тисяч гривень на технологізацію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: