fbpx
Сьогодні
10:20 01 Жов 2021

На Рівненщині створили інноваційний комплекс з виготовлення халяльного м'яса

English version here

Фото: rv.gov.ua

Сертифіковану продукцію маркування "Халяль", яка підтверджує відповідність мусульманським традиціям, відтепер виготовлятимуть у селі Великий Мидськ Костопільської територіальної громади Рівненщини.

Про це повідомляє Рівненська ОДА, передає Рубрика.

У селі відкрили високотехнологічний забійний комплекс великої рогатої худоби. Побудований він за турецькі інвестиції – 71 мільйон гривень.

28 веренся комплекс відвідали голова Рівненської ОДА Віталій Коваль разом з Надзвичайним та Повноважним Послом Туреччини в Україні Ягмуром Гульдере та заступником керівника Офісу Президента Андрієм Сибігою відвідали

Зазначається, що будівництво цеху розпочалось навесні. Увесь хід побудови, монтажу та закупки необхідного обладнання контролювали турецькі експерти, аби весь технологічний процес відповідав канонічним вимогам Ісламу (Шаріату).

"Це точка росту не лише для Рівненщини, але й для усієї України. Усі міждержавні напрацювання повинні конвертуватись саме у такі результативні проекти. Тут ми побачили нові підходи праці, сучасні технології та справжніх фахівців своєї справи. Бажаю підприємству розвитку та процвітання, переконаний, ви на правильному шляху", – зазначив Андрій Сибіга.

Так, щоб виготовити "халяльне" м'ясо, потрібно здійснити забій особливим способом. Цей спосіб має бути швидким і безболісним. Окрема увага приділяється відсутності залишків крові у м'ясі.

"Після пусконалагоджувальних робіт ми подамо заявку на отримання сертифікату «Халяль». Він дозволить експортувати продукцію в усі ісламські країни. Перевагу мають і місцеві фермери – вони зможуть не збувати ВРХ за безцінь, а нарешті почати заробляти на реалізації якісного м'яса», – розповідає директор ТОВ "Халяль Компані" Сергій Марчук.

Виробничі потужності новозбудованого високотехнологічного забійного комплексу ВРХ – 10 тонн продукції за зміну. Тут є сучасний цех обвалки, фасування, охолодження, турецька лінія вакуумування, а також сучасні холодильні камери. Також створять комфортні умови праці для більше 200 працівників.

"Україна – дуже потужна та сильна країна. І відкриття цього важливого підприємства на Рівненщині це ще одне підтвердження цих слів. Ми віримо, що Турецько-Українські торгівельно-промислові зв'язки будуть зростати", – зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Туреччини в Україні Ягмур Гульдере.

Автор:
Рубрика:
Екологія

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: