Вчені створили “незламне” скло

Вчені з Університету Макгілла створили більш міцне скло, на яке їх надихнув внутрішній шар мушель молюсків.

Як повідомляє Science daily, на відміну від звичайного скла новий матеріал володіє пружністю пластика і не розбивається при ударі.

Вчені вважають, що в майбутньому створене ними скло можна буде використовувати під час створення екранів мобільних пристроїв. Такі методи, як гарт і ламінування, можуть допомогти зміцнити скло, але вони дорогі і перестають працювати після пошкодження поверхні.

Дослідники створили матеріал зі скла і акрилу, який імітує перли або перламутр. За словами вчених, перламутр поєднує в собі характеристики жорсткого і м'якого матеріалів. Він складається з жорстких шматочків крейдяної матерії, покритих шарами м'яких білків, що мають високу еластичність. Завдяки цьому перламутр в 3000 разів жорсткіший, ніж матеріали, з яких він складається.

Вчені взяли за основу архітектуру перламутру і відтворили її за допомогою пластівців скла і акрилу. В результаті вони отримали виключно міцний, але непрозорий матеріал. Потім вони пішли ще далі і зробили його оптично прозорим. Надалі дослідники хочуть поліпшити його, запровадивши інтелектуальну технологію, яка дозволить створеному склу міняти колір, механіку і провідність.

Гнучке скло може бути втраченим винаходом часів римського імператора Тіберія Цезаря. Згідно з історичними звітами римських авторів Гая Плінія Секунда і Петронія, винахідник приніс імператору чашу для пиття, зроблену з цього матеріалу. Після того, як чашу спробували розбити, вона пом'ялася, але не розкололася.

Свіжі дописи

  • Новини

З нагоди третьої річниці великої війни у ряді міст світу пройшли марші підтримки України

У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Як залишатися онлайн під час знеструмлень: на Дія.Освіта вийшов новий серіал

В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Свириденко заявила, що на окупованих територіях України розміщені критичні матеріали на $350 мільярдів

Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Запорізьку колекцію одягу зі скіфськими мотивами представили у французькій столиці

В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Розвідка Британії спростувала слова диктатора рф про перетин російськими військами кордону в Сумській області

Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

За три роки війни СБУ викрила 102 агентурні мережі, деякі з них готували замахи на Зеленського та Буданова, – Малюк

СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.