Накопичувальну пенсію в Україні планують запровадити в три етапи: у Мінсоцполітики представили “дорожню карту”

"Дорожня мапа" розвитку пенсійних накопичень в Україні складається з трьох основних етапів. Документ представила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Про це повідомляє  Telegram-канал Мінсоцполітики.

  • Перший етап. Запровадження обов'язкових пенсійних накопичень. За словами Лазебної, цієї осені народні депутати планують ухвалити в першому читанні відповідний законопроект. Зараз є два документи, кожен з яких може стати основою системи пенсійних накопичень.

"Це проект 2683-3, який доопрацьований Міністерством соціальної політики та зареєстрований народними депутатами у Верховній раді, та напрацьований на базі нього групою експертів в Офісі простих рішень та результатів проект 2683-д і відповідні податкові зміни. Цей проект ще не зареєстрований, але на базі нього теж можна рухатись далі", – сказала Лазебна.

Також вона зазначила, що після консультацій зі Світовим Банком Мінсоцполітики разом з Мінфіном опрацьовують такий режим внесків, який забезпечить обов'язкові внески від роботодавців без зростання податкового навантаження та добровільні внески від людини за принципом автозапису зі стимулюючим співфінансуванням від держави.

  • Другий етап. Запровадження професійних накопичувальних пенсій для працюючих у важких та шкідливих умовах. Лазебна повідомила, що у Верховній Раді зареєстрований відповідний урядовий законопроект 4408. Це стосуватиметься невеликої кількості людей, обсяги пенсійних коштів повністю відповідають можливостям фондового ринку, який навіть в поточному стані, може задовольнити потреби в інвестуванні.
  • Третій етап. Розвиток добровільних пенсійних накопичень на базі чинного законодавства. Попередні кроки вимагають зміни законодавства. Але в Україні працює система добровільних пенсійних накопичень. Сьогодні близько 900 тисяч людей мають накопичення у 60 недержавних пенсійних фондах. Загалом люди отримали з НПФ вже більше мільярду гривень додаткових пенсій, зазначила Лазебна.

Раніше Лазебна заявляла, що для виходу на пенсію в 2028 році треба буде мати 35 років робочого стажу.

Свіжі дописи

  • Новини

71 млрд доларів збитків та 180 млн тонн викидів: на СОР29 Україна назвала масштаб шкоди природі за 1000 днів війни

За 1000 днів війни екологічна шкода, завдана воєнними діями, оцінюється приблизно в 71 млрд доларів.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

На базі Люблянського університету у Словенії з’явиться відділення україністики

Перша леді України Олена Зеленська під час візиту до Словенії зустрілася з викладачами та ректоратом… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

Reuters: Україна вдарила по складу в Брянщині 8 ракетами ATACMS, російська ППО збила лише дві

Американські чиновники підтверджують, що Україна вперше застосувала ракети ATACMS для ударів по росії. Утім, частину… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

У Житомирі 1000 місцевих жителів утворили ланцюг єдності

У день 1000-ї доби від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну у Житомирі відбувся… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

Парламент Німеччини знову розгляне пропозицію щодо передачі Україні Taurus

Парламент Німеччини вкотре розгляне пропозицію щодо початку постачання далекобійних ракет Taurus Україні. Відповідну ініціативу винесе… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

Шмигаль запросив Данію долучитися до коаліції цивільного захисту

У Києві, 19 листопада, відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем’єр-міністра Данії Метте Фредеріксен.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.