Про це йдеться у заяві МЗС України.
"Здивовані і розчаровані рішенням Угорщини підписати 27 вересня 2021 року у Будапешті новий довгостроковий контракт з російським концерном "Газпромом" на постачання газу в обхід України", – ідеться в повідомленні.
У зовнішньополітичному відомстві вважають це виключно політичним, економічно необґрунтованим рішенням, прийнятим на догоду Кремля та на шкоду національним інтересам України і українсько-угорським відносинам, що не відповідає принципам Договору про основи добросусідства та співробітництва між Україною і Угорською Республікою від 6 грудня 1991 року.
Угорщині і надалі вигідніше отримувати газ транзитом через розгалужену газотранспортну систему України, яка дозволяє найкоротшим шляхом безперебійно постачати газ до країн Європи, зазначають у МЗС.
"З сумом відзначаємо, що це рішення завдає шкоди позитивним результатам і тенденціям у двосторонніх українсько-угорських відносинах, для досягнення яких докладено багато зусиль та енергії особисто міністрами закордонних справ України і Угорщини Дмитром Кулебою і Петером Сійярто", – сказано в повідомленні.
У МЗС заявили, що 29-30 вересня у Будапешті мало відбутися п'яте засідання Спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва за співголовування глав МЗС двох країн. Українська сторона ретельно готувалася до нього, небезпідставно розраховуючи, що цей захід стане черговим позитивним кроком у двосторонніх взаєминах.
"Сьогодні МЗС України ініціювало перенесення засідання Комісії на більш пізній термін, адже угорсько-російська газова угода матиме суттєвий вплив на енергетичну безпеку України та Європи, створює нові обставини, які вимагають всебічного аналізу ризиків і загроз, а також узгоджених дій країн регіону, щоб мінімізувати її негативні наслідки", – сказано в повідомленні.
Українська сторона також звернеться до Європейської комісії щодо надання оцінки відповідності нової угорсько-російської газової угоди європейському законодавству в галузі енергетики.
Довідка
Угорщина погодила з Росією всі умови для того, щоб нова довгострокова угода про постачання газу набула чинності з 1 жовтня.
Йдеться про постачання російського газу в обхід України: Угорщина отримуватиме по 3,5 млрд кубометрів на рік через Сербію по газопроводу "Турецький потік" і по його сухопутному продовженню та один мільярд кубометрів – через Австрію.
Україна зі Сполученими Штатами Америки веде перемовини про угоду щодо рідкісноземів. Керівник Офісу президента зазначив,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський розповів, що Сполучені Штати продовжують надавати Україні допомогу, нічого не зупинено.… Читати більше
Солдати російської федерації, ймовірно, розстріляли українських військових, яких взяли в полон у Курській області. У… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський заявив про готовність піти зі своєї посади в обмін на мир… Читати більше
Президент Володимир Зеленський у зв'язку з третьою річницею повномасштабного вторгнення рф дає пресконференцію, яка проходить… Читати більше
Глава ГУР Кирило Буданов заявив, що вірить в закінчення війни в Україні в 2025 році,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.