Новини

Стефанчук заявив, що законопроєкт про деолігархізацію ухвалений відповідно до регламенту

Процедура розгляду постатейно, яку застосували до законопроєкту про деолігархізацію, не нова і відповідає Регламенту, а тому цей документ переголосовувати не будуть.

Як зазначив перший віцеспікер ВРУ Руслан Стефанчук в ефірі програми «Свобода слова з Савіком Шустером», Регламент має використовуватись задля блага проведення реформ, а не для блокування постійними правками.

«Коли в законопроєкті 300 поправками пропонують змінити слово "проект" на "проєкт", ми повинні витратити 600 хв. робочого часу, щоб обговорити це питання? Ви вважаєте це нормальним?» – обурився він.

Руслан Стефанчук нагадав, що процедура розгляду постатейно неодноразово використовувалась парламентами інших скликань.
Стосовно законопроєкту проти олігархів, то депутати розглядали редакції статей, які були.

«Чому врахована та чи інша поправка, розбереться апарат Верховної Ради. Якщо там є якась помилка, парламент за ініціативою голови може усунути помилки, або в нас є інший шлях – маємо 6 місяців для внесення змін у документ», – пояснив перший віцеспікер.

За його словами, деолігархізація – це початок великого шляху.

«Питання олігархізації – це питання монополізації економіки. Звідси йдуть і тарифи, і управління політикою та ЗМІ. Тому це перший крок, і ми його зробили. Далі – нам ще треба вирішити питання, пов'язані з антитрастовим законодавством, завершити судову реформу», – підсумував Руслан Стефанчук.

Як повідомляла Рубрика, Верховна Рада 23 вересня ухвалила закон № 5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".

Для розгляду поправок, яких було внесено понад 1200, депутати застосували спеціальну процедуру постатейного розгляду, передбачену статтею 119 Регламенту Верховної Ради України.

Закон підтримали 279 депутатів. У тому числі "за" проголосували 229 членів фракції "Слуга народу". Єдиною депутаткою від "СН", яка проголосувала проти закону, стала Людмила Буймістер. Вона ж голосувала проти документа і в першому читанні.

Свіжі дописи

  • Новини

План обороноздатності України до 2027: у Пентагоні розповіли, про що говоритимуть на засіданні “Рамштайну”

На авіабазі Рамштайн у Німеччині 9 січня 2025 року відбудеться 25-те засідання Контактної групи з… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Загрози вторгнення немає: ЦПД про нарощення білоруських військ біля кордону

Наразі загрози вторгнення регулярних військ Білорусі зі своєї території в Україну немає. ЗСУ контролюють ситуацію… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

Понад 400 птахів постраждало через розлив мазуту з російських танкерів: їх доставили у зоопарки Криму

В окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

В Україну повернули унікальну шаблю Мазепи, яку Усик підняв після перемоги над Ф’юрі у Саудівській Аравії

Шабля гетьмана Івана Мазепи, що здійнялася над головою боксера Олександра Усика після здобуття перемоги над… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

На Київщині з’явився новий індустріальний парк: сотий в Україні

Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста Миронівка Обухівського… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

США планують оголосити значний пакет допомоги Україні під час Рамштайну, – АР

Адміністрація Байдена планує оголосити про виділення останнього масштабного пакета військової допомоги Україні під час візиту… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.