Разумков заявив, що не підтримав би процедуру прийняття закону про олігархів, якби не був на самоізоляції
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, який наразі перебуває на самоізоляції через коронавірус, не підтримував би процедуру прийняття закону "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті", якби в цей час перебував у залі.
Про це він сказав в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера".
За його словами, поспішне ухвалення закону призвело до неузгодженостей в документі.
"Щодо поспіху – я від цього застерігав колег. Те, що було зроблено квапливими рухами в останню ніч, коли не запрошувалися навіть автори правок на засідання комітетів, і призвело до того, що ми сьогодні після голосування за цей важливий Закон у стінах Верховної Ради повинні обговорювати процедуру, як це відбувалося. І таким чином ми гальмуємо процес", – сказав Дмитро Разумков.
Голова Верховної Ради не вважає нормальним підходом той прискорений розгляд закону щодо олігархів, за яким пішов Парламент. "Вважаю, це було неправильно зроблено. І для того, щоб це максимально відповідало нормам Регламенту, треба більш професійно і підготовлено заходити в розгляд", – зазначив він.
На думку Дмитра Разумкова, ініціатори такого процесу розгляду ввели в оману народних депутатів, але самі за це не голосували, оскільки розуміють відповідальність за такі дії.
Голова парламенту також додав, що прискорений розгляд дає підстави народним депутатам звертатися до Конституційного Суду щодо ухваленого Закону.
За словами голови ВР, така процедура призвела до колізії в деяких положеннях Закону щодо олігархів.
"Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки визнав, що правки протирічать одна одній. Сьогодні надійшов відповідний лист Комітету", – наголосив він.
Також Дмитро Разумков додав, що дискусії, які виникли за наслідками ухвалення Закону, не йдуть на користь ані суспільству, ані деолігархізації.
Переважну більшість голосів за законопроєкт дали фракції "Слуга народу" (229), "За майбутнє" (18), "Довіра" (15) й "Голос" (11).
Проти виступили народні депутати від "Європейської солідарності" та "Опозиційної платформи – За життя".
У парламентській опозиції наполягають, що законопроект №5599 щодо деолігархізації ухвалили у другому читанні з порушенням процедури й регламенту.