Як пише EcoTown, акція відбулася в рамках Глобального страйку за клімат, який пройшов у сотнях міст по всьому світу.
"Ми занепокоєні недостатністю дій, що здійснюються державою Україна у виконанні міжнародних зобов'язань щодо Паризької Угоди 2015 року для стримування курсу глобального потепління нижче за 2 °C відносно доіндустріального рівня. Але замість того, щоб просити Вас читати або слухати нас, ми в черговий раз просимо вас прислухатися до політиків, вчених і експертів, слова яких ми цитуємо", – йдеться у зверненні активістів Fridays For Future Ukraine до Володимира Зеленського.
Зокрема вони навели наступні слова керівника Світового Банку з доповіді 2012 року про можливі наслідки потепління на 4 °C:
"Недостатність дій у сфері зміни клімату загрожує зробити світ, що успадкують наші діти, повністю іншим світом, ніж той у якому ми живемо зараз. Зміна клімату є однією з найбільших проблем, що стоять на шляху розвитку, і ми повинні взяти на себе моральну відповідальність за впровадження заходів в інтересах майбутніх поколінь, особливо найбідніших".
"Цього року в Запорізькій області фіксують смерчі, Одесу заливають повені, пилова хмара з Сахари накриває всю країну, липень у столиці вкотре б'є температурні рекорди. Вже зараз в небезпеці тисячі людських життів, гектари лісів, наші домівки і наші гроші, які доведеться витрачати на боротьбу із наслідками кліматичної кризи. Якщо нічого не змінювати, далі ставатиме лише гірше", – зауважили активісти, додаючи що «в умовах кліматичної кризи молоді люди бачать неспроможність влади забезпечувати їх права, обов'язки та свободи, що передбачені Конституцією України, що ставить під загрозу життя та здоров'я молодших поколінь українців та їх дітей".
Серед основних вимог активістів впровадити кліматичні питання в загальну освіту для всього населення, підняти екологічну та кліматичну повістку на національному рівні через оголошення надзвичайного кліматичного стану в Україні. Станом на середину 2021 року Climate Emergency Declaration (CED) загалом оголосили майже 2000 органів влади різних рівнів в 34 країнах світу.
Учасниками руху Fridays For Future Ukraine в рамках глобальної хвилі молодіжних протестів 24 вересня 2021 року кліматичні страйки проводилися у 11 містах України: Києві, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Миколаєві, Вознесенську, Марганці, Дніпрі, Херсоні, Слов'янську, Вугледарі.
В Адміністрації Дональда Трампа запевняють, що не збираються припиняти всю міжнародну допомогу, проте вона повинна… Читати більше
Вибори в Україні дуже важливі, але вони можуть відбутися лише після закінчення гарячої фази війни… Читати більше
5 лютого в Україну завітав з візитом міністр закордонних справ Великобританії Девід Леммі, який анонсує… Читати більше
У лютому 2024 року онлайн-медіа “Східний Варіант” запустило гарячу лінію “HelpPrint” для надання інформаційної допомоги… Читати більше
У ніч проти 5 лютого війська рф атакували Україну 2 балістичними ракетами, 104 ударними безпілотниками… Читати більше
Президент США Дональд Трамп підписав низку важливих указів, що стосуються Близького Сходу, зокрема політики щодо… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.